14:37 14.03.2019

НБУ допускає погіршення інфляційних очікувань на тлі збільшення урядом соціальних витрат

1 хв читати
НБУ допускає погіршення інфляційних очікувань на тлі збільшення урядом соціальних витрат

Національний банк України (НБУ) бачить потенційні проінфляційні ризики в планах уряду збільшити протягом найближчих місяців соціальні витрати.

"На найближчі місяці заплановані підвищення соціальних виплат і монетизація субсидій для оплати житлово-комунальних послуг. Хоча ефекти цих окремих факторів є незначними, сукупно їх вплив може бути відчутним, якщо відіб’ється на інфляційних очікуваннях в умовах посилення невизначеності в рік подвійних виборів", - повідомляється на сайті центробанку.

Водночас НБУ додає, що активне зміцнення обмінного курсу гривні, що випереджає нинішній прогноз центробанку, навпаки, сприяє уповільненню інфляції.

Як повідомлялося, в Україні 1 березня розпочався процес монетизації субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідні виплати за поточний опалювальний сезон здійснюватимуться до травня поточного року. У березні уряд планує направити на виплату субсидій у грошовій формі майже 5,7 млрд грн.

Крім цього, повідомлялося, що пенсіонери, які отримують мінімальну пенсію (приблизно 1,9 млн осіб), у березні-квітні отримають компенсацію за невиплачену індексацію в 2015 і 2016 роках у розмірі 2,41 тис. грн.

Крім того, 1 березня 2019 року введено автоматичну індексацію пенсій. Вона торкнеться 8,1 млн пенсіонерів, яким суму виплати, ймовірно, буде підвищено в середньому на 255 грн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінекоенерго запропонувало інвесторам ВДЕ новий, більш жорсткий сценарій добровільної реструктуризації "зеленого" тарифу

Єдина екологічна платформа забезпечить рівний доступ до природних ресурсів країни

Мінекономіки пропонує у 2021-2023 роках виділити понад 90 млрд грн на програми держпідтримки, Мінфін проти

Програма "Доступні кредити 5-7-9%" з березня-2020 передбачатиме часткові кредитні гарантії - Мінфін

Мінекономіки оцінює площу державних сільгоспугідь у 650 тис. га, очікує з них прибутку по 3 тис. грн/га на рік

Оновлена система реєстрації накладних із ПДВ дасть змогу збільшити сплату податку на 1-2 млрд грн на місяць - глава податкової служби

"Укрзалізниця" розробила план заходів з метою профілактики завезення і розповсюдження коронавірусу

Кабмін дозволив українським компаніям працевлаштувати 5 тис. висококваліфікованих ІТ-фахівців з отриманням дозволу на проживання - Федоров

Ситуація з коронавірусом уповільнює процеси, пов'язані з торговельною інтеграцією України та Китаю - Кулеба

МВФ і СБ можуть перенести весняну зустріч через коронавірус, ухвалять рішення найближчими днями

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА