20:26 14.03.2019

JPMorgan викупив усі $ 350 млн дорозміщених єврооблігацій України

3 хв читати
JPMorgan викупив усі $ 350 млн дорозміщених єврооблігацій України

JPMorgan Chase & Co. безпосередньо позичив українському уряду, який відчуває брак коштів, близько $ 350 млн 12 березня, за два тижні до першого туру президентських виборів, повідомляє WSJ з посиланням на джерела, обізнані з цією угодою.

Як йдеться в матеріалі видання, банк, заявлений єдиним організатором довипуску 10-річних єврооблігацій України, самостійно викупив їх, що є відходом від стандартної практики.

За словами джерел, угода може принести мільйони доларів прибутку для JPMorgan, який купив облігації з дисконтом.

Як вказує WSJ, в останні тижні українські урядовці зустрічалися з керівниками фондами облігацій в Майамі і Нью-Йорку, щоб неофіційно обговорити питання про випуск нових боргових зобов'язань у зв'язку з ростом попиту на єврооблігації ринків, що розвиваються і їх подорожчанням, проте інвестори закликали відкласти продаж нових боргів до виборів.

У цей ситуації JPMorgan запропонував Україні довипустити єврооблігації на $ 350 млн з погашенням у 2028 році і продати їх у приватному порядку банку, сказали виданню люди, знайомі з угодою. За їхніми даними, банк купив облігації по 98,88% від номіналу, і перепродав їх інвесторам за ринковим курсом близько 100,50%. Якщо JPMorgan продасть усі облігації за цією ціною, то прибуток від операції складе приблизно $ 5,7 млн, говориться в матеріалі.

Згідно з ним, фірми з Уолл-стрит час від часу робили такі угоди через так звані proprietary trading desks до фінансової кризи 2008 року, але рідко робили це потім, так як нові правила вимагають від них значного резервування за такими угодами.

Як повідомлялося, Мінфін 13 березня заявив про дорозміщення єврооблігацій з терміном обігу до листопада 2028 року на суму $ 350 млн зі ставкою купона 9,75% річних. Таким чином, загальний номінальний обсяг випуску зріс до $ 1,6 млрд. Ціна розміщення в повідомленні не вказувалася. Розрахунок з інвесторами планується 21 березня 2019 року.

За словами глави Мінфіну Оксани Маркарової, розміщення цінних паперів проходить в рамках плану зовнішніх запозичень на поточний рік. "Виконання Мінфіном державного бюджету відповідно до складеного плану є важливим елементом нормальної ритмічної роботи, коли витрати фінансуються тоді, коли заплановані, а фінансування надходить вчасно. Вчора, при наявності такої можливості, дорозмістили один з торішніх випусків", - написала вона в соцмережі Facebook 13 березня.

Україна в жовтні минулого року розмістила єврооблігації на $ 2 млрд: випуск 5-річних єврооблігацій на $ 750 млн і 10-річних - на $ 1,25 млрд. Прибутковість 5-річного траншу склала 9% річних, 10-річного - 9,75% річних. Початковий орієнтир дорівнював відповідно близько 9,25% річних і близько 10% річних.

Організаторами випуску євробондів України виступили BNP Paribas, Citi, Goldman Sachs і J.P. Morgan.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Житловий фонд у середньому в країні підключений до теплопостачання на 45%, у двох областях на 100% - Мінрегіон

Німеччина отримала й обговорить пропозицію України про додатковий транзит газу за спецумовами - посол

Україна з початку жовтня знизила запаси в ПСГ на 2%

Європа може прийняти запуск "Північного потоку-2" без сертифікації

Для транспортування додаткових обсягів через ГТС України на спецумовах знадобиться спільна робота регулятора, ОГТСУ і "Нафтогазу" - Зеркаль

Фонд соціального страхування України компенсував заробіток медпрацівникам на самоізоляції на 27 млн грн

Наказ Мінкультури про межі та режими використання території історичних ареалів Києва містить лазівки для забудовників - думка

Запитуваний Молдовою як допомога України обсяг газу становить 15 млн куб. м - голова енергокомітету Ради

Рада може ухвалити поправки до регламенту для уникнення затягування бюджетного процесу надалі - голова комітету

АПЕ пропонує вирішити проблему газопостачання бюджетників за рахунок механізму балансуючої групи газопостачальників із ГК "Нафтогаз Трейдинг"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА