20:26 14.03.2019

JPMorgan викупив усі $ 350 млн дорозміщених єврооблігацій України

3 хв читати
JPMorgan викупив усі $ 350 млн дорозміщених єврооблігацій України

JPMorgan Chase & Co. безпосередньо позичив українському уряду, який відчуває брак коштів, близько $ 350 млн 12 березня, за два тижні до першого туру президентських виборів, повідомляє WSJ з посиланням на джерела, обізнані з цією угодою.

Як йдеться в матеріалі видання, банк, заявлений єдиним організатором довипуску 10-річних єврооблігацій України, самостійно викупив їх, що є відходом від стандартної практики.

За словами джерел, угода може принести мільйони доларів прибутку для JPMorgan, який купив облігації з дисконтом.

Як вказує WSJ, в останні тижні українські урядовці зустрічалися з керівниками фондами облігацій в Майамі і Нью-Йорку, щоб неофіційно обговорити питання про випуск нових боргових зобов'язань у зв'язку з ростом попиту на єврооблігації ринків, що розвиваються і їх подорожчанням, проте інвестори закликали відкласти продаж нових боргів до виборів.

У цей ситуації JPMorgan запропонував Україні довипустити єврооблігації на $ 350 млн з погашенням у 2028 році і продати їх у приватному порядку банку, сказали виданню люди, знайомі з угодою. За їхніми даними, банк купив облігації по 98,88% від номіналу, і перепродав їх інвесторам за ринковим курсом близько 100,50%. Якщо JPMorgan продасть усі облігації за цією ціною, то прибуток від операції складе приблизно $ 5,7 млн, говориться в матеріалі.

Згідно з ним, фірми з Уолл-стрит час від часу робили такі угоди через так звані proprietary trading desks до фінансової кризи 2008 року, але рідко робили це потім, так як нові правила вимагають від них значного резервування за такими угодами.

Як повідомлялося, Мінфін 13 березня заявив про дорозміщення єврооблігацій з терміном обігу до листопада 2028 року на суму $ 350 млн зі ставкою купона 9,75% річних. Таким чином, загальний номінальний обсяг випуску зріс до $ 1,6 млрд. Ціна розміщення в повідомленні не вказувалася. Розрахунок з інвесторами планується 21 березня 2019 року.

За словами глави Мінфіну Оксани Маркарової, розміщення цінних паперів проходить в рамках плану зовнішніх запозичень на поточний рік. "Виконання Мінфіном державного бюджету відповідно до складеного плану є важливим елементом нормальної ритмічної роботи, коли витрати фінансуються тоді, коли заплановані, а фінансування надходить вчасно. Вчора, при наявності такої можливості, дорозмістили один з торішніх випусків", - написала вона в соцмережі Facebook 13 березня.

Україна в жовтні минулого року розмістила єврооблігації на $ 2 млрд: випуск 5-річних єврооблігацій на $ 750 млн і 10-річних - на $ 1,25 млрд. Прибутковість 5-річного траншу склала 9% річних, 10-річного - 9,75% річних. Початковий орієнтир дорівнював відповідно близько 9,25% річних і близько 10% річних.

Організаторами випуску євробондів України виступили BNP Paribas, Citi, Goldman Sachs і J.P. Morgan.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Великі компанії України стурбовані можливою затримкою оплат за купонами євробондів і за кредитами

Україна розраховує на затвердження Виконавчою радою МВФ угоди, очікує на допомогу Фонду в $5,4 млрд США - Шмигаль

МВФ і Україна досягли угоди на рівні персоналу про 3-й перегляд програми EFF

Латвія заборонила імпорт російської та білоруської сільськогосподарської продукції

Аграрний міністр Польщі озвучив розширений список українських агропродуктів, на які Польща хоче ввести заборону

Валове поглинання офісів у Києві у 2023 р. зросло вчетверо - CBRE

Японія зацікавлена в підтримці агросектору та навчанні ветеранів – голова ФДМУ

Рада ухвалила закон про корпоративне управління держкомпаній

Вартість підтримки експлуатаційної готовності українських аеропортів становить EUR52 млн на рік - ACI EUROPE

У межах перших конкурсів Interreg NEXT Румунія-Україна подано 120 проєктів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА