15:58 15.03.2019

Фінансування НСТУ буде передбачено в проекті Бюджетної декларації на 2020-2022 роки - Мінфін

2 хв читати
Фінансування НСТУ буде передбачено в проекті Бюджетної декларації на 2020-2022 роки - Мінфін

Міністерство фінансів України розглядає можливість підвищення фінансування ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія" (НСТУ) в наступні три роки, що буде відображено в проекті Бюджетної декларації на 2020-2022 роки.

Як повідомляє в п'ятницю прес-служба Мінфіну, заступник міністра фінансів Юрій Джигир на зустрічі з членами наглядової ради НСТУ і представником медійних проектів Офісу Ради Європи в Україні повідомив, що наразі міністерство розпочало підготовку проекту трирічної Бюджетної декларації, і питання фінансової підтримки суспільного мовника перебуває в полі уваги Мінфіну.

Ю.Джигир наголосив, що це одна з ключових реформ, спрямованих на впровадження європейських стандартів в Україні, і її успішність залежить від повноцінного фінансування.

У міністерстві зазначають, що трирічна Бюджетна декларація дасть змогу вирішити питання захисту бюджетів НСТУ від політичного впливу, а також забезпечить стабільний обсяг фінансування мовника.

За словами Ю.Джигира, цей документ містить "стелі" - граничні показники видатків на наступні три роки, що зафіксує виділений обсяг коштів на суспільне мовлення і послужить своєрідним захистом від політичних впливів, людського чинника та урізання фінансів.

На думку Мінфіну, така передбачуваність бюджетної політики та прогнозування на кілька років уперед стане орієнтиром для розробки стратегій суспільного мовника, підґрунтям для надійного планування та забезпечить високу якість контенту.

Водночас, з метою ефективного використання бюджетних коштів, НСТУ має вжити заходів щодо впорядкування умов оплати праці, перегляду напрямів використання бюджетних коштів та коштів, отриманих від здійснення власної фінансово-господарської діяльності, та їх використання на пріоритетні напрями діяльності телерадіокомпанії.

Відповідно до закону "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України", бюджетне забезпечення "Національної суспільної телерадіокомпанії України" (ПАТ НСТУ) має становити 0,2% видатків загального фонду державного бюджету за попередній рік. Ця сума становить понад 2 млрд грн.

На сьогодні діяльність НСТУ фінансується із загального фонду держбюджету, і рішення про обсяг щорічного бюджетного призначення ухвалюють під час бюджетного процесу.

Як зазначають представники НСТУ, за такого підходу є ризики політичного впливу, тиску на контент і заниження бюджетів Суспільного мовлення.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Держбюджет у вересні отримає на 3,5 млрд грн більше від ПДВ, ніж торік - Сергій Верланов

Кабмін України підвищить прогноз зростання ВВП у 2020 році до 3,7%

Україна не змогла оскаржити у Верховному суді РФ рішення про компенсацію "Татнафті" $112 млн у справі "Укртатнафти"

Апеляційний суд Лондона зобов'язав екс-власників ПриватБанку до 12 листопада сплатити витрати банку в 10,9 млн фунтів стерлінгів

Консервативна оцінка уряду передбачає зростання ВВП за три роки на 12%, оптимістична - на 17,8%

Інвестиції в електропоїзди у Дніпропетровській і Запорізькій областях можуть становити EUR149 млн

"Нафтогаз" не штрафуватиме ОСББ за недобір і перебір газу

Рада Нацбанку ініціює розширення своїх повноважень і надання статусу керівного органу НБУ

"Астарта" за 9 міс. скоротила продажі цукру на 12%

"JTI Україна" відмовляється викуповувати акцизні марки на 350 млн грн через скорочення виробництва

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА