19:07 19.03.2019

МЕРТ створило робгрупу із захисту України в можливому арбітражі щодо лісу-кругляку

1 хв читати
МЕРТ створило робгрупу із захисту України в можливому арбітражі щодо лісу-кругляку

- Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) створило міжвідомчу робочу групу (МРГ) для розробки стратегії захисту України в арбітражі щодо мораторію на експорт необробленої деревини (лісу-кругляку), якщо його ініціює європейська сторона.

Як свідчить оприлюднений на сайті міністерства наказ, МРГ очолив держсекретар МЕРТ Олексій Перевезенцев.

МРГ має визначити механізми врегулювання питань щодо мораторію на експорт лісу-кругляку в рамках Угоди про асоціацію, а якщо європейська сторона ініціює арбітражну процедуру, бере участь у погодженні складу арбітражної групи, а також у залученні юридичних радників, незалежних експертів та економічних радників, йдеться в положеннях про робгрупу.

Як повідомлялося, Верховна Рада 9 квітня 2015 року ухвалила закон, яким на десять років заборонила експорт лісоматеріалів і пиломатеріалів у необробленому вигляді (лісу-кругляку), при цьому заборону на експорт лісоматеріалів деревних порід (окрім сосни) було введено з 1 листопада 2015 року, а деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року.

У 2018 році парламент обмежив внутрішнє споживання необробленого лісоматеріалу до 25 млрд куб. м на рік на термін дії заборони вивезення за межі митної території України лісу-кругляку.

Водночас ЄС 16 січня 2019 року попросив про проведення консультацій з Україною у рамках Угоди про асоціацію щодо мораторію на експорт необробленої деревини, що є першим кроком на шляху вирішення спорів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА