20:37 22.03.2019

"Нафтогаз" у березні купував газ у ЄС на 6-13% дешевше від заявленої Медведчуком ціни "Газпрому"

2 хв читати
"Нафтогаз" у березні купував газ у ЄС на 6-13% дешевше від заявленої Медведчуком ціни "Газпрому"

НАК "Нафтогаз України" в березні купував природний газ у ЄС по $226/тис. куб. м, що на 6-13% дешевше від заявленої Віктором Медведчуком ціни ($240-260/тис. куб. м - ІФ), яка має скластися за контрактом із ПАТ "Газпром".

"Медведчук каже про постачання газу за ціною $240-260/тис. куб. м. Ми купували на відкритих торгах у ЄС у березні за ціною в середньому $226/тис. куб. м. А на квітень ціна знизилася до рівня близько $217/тис. куб. м", - зазначили в "Нафтогазі" на сторінці компанії у Facebook.

У НАК також зазначили, що, за чинним контрактом, зміненим в арбітражі, "Газпром" повинен продавати Україні газ за ціною на 48% дешевше, ніж та, яка вийшла б у березні за формулою в первісному контракті. Водночас російська компанія відмовляється виконувати рішення арбітражу.

Як повідомлялося, Україна вже понад три роки (з 26 листопада 2015 року) не імпортує природний газ за контрактом із ПАТ "Газпром" (РФ), закуповуючи ресурс лише на своєму західному кордоні.

Спочатку причиною відмови України від купівлі газу на своєму східному кордоні наприкінці 2015 року стала неузгодженість щодо ціни. Наприкінці грудня 2017 року Стокгольмський арбітраж переглянув контрактну формулу в контракті між "Нафтогазом" і "Газпромом". За рішенням арбітражу ціна газу для НАК тепер дорівнює ціні газу на хабі в Німеччині, тоді як раніше вона залежала від цін на газойль і мазут.

Водночас "Газпром" 1 березня 2018 року відмовився відновити постачання газу в Україну, повернувши внесений "Нафтогазом" авансовий платіж $127,624 млн, порушивши рішення Стокгольмського арбітражу, який відкоригував ціноутворення в контракті між компаніями. Такі дії з боку "Газпрому" також унеможливили виконання НАК рішення трибуналу щодо закупівлі мінімальних річних контрактних обсягів газу.

Голова правління "Газпрому" Олексій Міллер на переговорах із В.Медвечуком і Юрієм Бойком за участю прем'єра Росії Дмитра Медведєва у п'ятницю стверджував, що в разі відновлення "Нафтогазом" прямих закупівель газу в "Газпрому" ціна на газ для кінцевого споживача України буде на чверть нижча за нинішній рівень цін.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укроборонпром" готовий увійти до коопераційної програми ПАТ "Мотор Січ" зі створення української бойової вертолітної техніки та озброєння

Банкіри розходяться в прогнозах облікової ставки

Промвиробництво в Україні в березні-2019 до березня-2018 зросло на 2,1%

Системні оператори ЛЕП України, Польщі, Словаччини, Угорщини, Молдови розподілили функції під час проведення аукціонів

НБУ перерахує до державного бюджету 64,878 млрд грн

Група "ТАС" купує частину торговельно-офісного центру "Арена-сіті" в Києві

Україні може знадобитися заміщення 80-180 тис. тонн білоруського дизпалива - "А-95"

У Мінську говорять про можливість збільшення обсягів постачання темних нафтопродуктів в Україну на тлі російських санкцій

Білорусь призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та Балтію

Обсяги продажу йогуртів у США падають на тлі зростання різноманітності на прилавках

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА