13:54 25.03.2019

Чверть членів комітету НБУ із монетарної політики пропонувала знизити облікову ставку вже в березні-НБУ

2 хв читати
Чверть членів комітету НБУ із монетарної політики пропонувала знизити облікову ставку вже в березні-НБУ

Два члени комітету з монетарної політики Національного банку України (КМП НБУ) на засіданні 13 березня пропонували знизити облікову ставку вже в березні, повідомляється на сайті НБУ.

Так, один з них пропонував знизити облікову ставку на 0,5 п.п. - до 17,5%, вважаючи, що НБУ необхідно показати початок руху до пом'якшення, що надасть необхідний позитивний сигнал для банківської системи та економіки.

Інший член КМП висловився за зниження облікової ставки на 1 п.п., оскільки вважає, що перехід до пом'якшення треба було починати ще раніше, тому потрібне більш суттєве зниження облікової ставки для підтримки економічного зростання.

Аргументуючи свою позицію, вони також зазначали, що фактичні економічні показники і прогнози свідчать про сприятливий для України сценарій та уповільнення фундаментального тиску на інфляцію, а підтримка України з боку офіційних кредиторів позитивно вплинула на інфляційні очікування. За їхньою оцінкою, зниження інфляції підтримуватимуть зваженою фіскальною політикою з огляду на значні обсяги виплат за державним боргом, а сприятлива ситуація на валютному ринку, зміцнення обмінного курсу гривні сприятимуть подальшому зниженню інфляції. Крім того, коментарі провідних центробанків світу свідчать про наміри проводити більш м'яку монетарну політику, ніж очікувалося раніше. Це знижує зовнішні ризики для країн, що розвиваються, і надає змогу пом'якшувати монетарні умови, не стикаючись зі значним відтоком капіталу, вважають вони.

Водночас шість членів КМП, які виступили за необхідність збереження облікової ставки незмінною на рівні 18%, зазначали, що зниження інфляційного тиску з усе ще високого рівня вимагає досить жорстких монетарних умов, а збільшення соціальних виплат на тлі політичної невизначеності у рік президентських і парламентських виборів може зумовити погіршення інфляційних очікувань. Крім того, за їхньою оцінкою, необхідно враховувати, що на піку виборчого циклу банки можуть бути менш схильними до змін у своїй процентній політиці в очікуванні розвитку подій - це перешкоджатиме ефективному функціонуванню трансмісійного механізму і нівелюватиме вплив зниження облікової ставки на ринкові процентні ставки. Вони також зазначили, що нещодавнє пом'якшення монетарної політики з боку ЄЦБ відбулося на тлі значного погіршення прогнозів економічної активності та інфляції в Єврозоні, що спровокувало радше негативну реакцію фінансових ринків та позначилося на інтересі інвесторів до країн, що розвиваються, і це може позначитися на ситуації на валютному ринку й України. З урахуванням цих аргументів шестеро членів КМП зазначили, що пом'якшення монетарної політики наразі є передчасним, однак до його розгляду необхідно повернутися на наступних засіданнях КМП.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінекоенерго запропонувало інвесторам ВДЕ новий, більш жорсткий сценарій добровільної реструктуризації "зеленого" тарифу

Офіційні курси Національного банку України на 28 лютого

Єдина екологічна платформа забезпечить рівний доступ до природних ресурсів країни

Мінекономіки пропонує у 2021-2023 роках виділити понад 90 млрд грн на програми держпідтримки, Мінфін проти

Програма "Доступні кредити 5-7-9%" з березня-2020 передбачатиме часткові кредитні гарантії - Мінфін

Мінекономіки оцінює площу державних сільгоспугідь у 650 тис. га, очікує з них прибутку по 3 тис. грн/га на рік

Оновлена система реєстрації накладних із ПДВ дасть змогу збільшити сплату податку на 1-2 млрд грн на місяць - глава податкової служби

"Укрзалізниця" розробила план заходів з метою профілактики завезення і розповсюдження коронавірусу

Кабмін дозволив українським компаніям працевлаштувати 5 тис. висококваліфікованих ІТ-фахівців з отриманням дозволу на проживання - Федоров

Ситуація з коронавірусом уповільнює процеси, пов'язані з торговельною інтеграцією України та Китаю - Кулеба

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА