Інтерфакс-Україна
19:45 27.03.2019

Україна і Туреччина обговорили в рамках міжнародної LIMA-2019 стан і перспективи поглиблення двостороннього ВТС

2 хв читати
Україна і Туреччина обговорили в рамках міжнародної LIMA-2019 стан і перспективи поглиблення двостороннього ВТС

Україна і Туреччина зацікавлені в подальшому нарощуванні взаємовигідного двостороннього ВТС.

Згідно з повідомленням прес-служби держконцерну "Укроборонпром" у середу, хід реалізації досягнутих раніше домовленостей в ВТС між Києвом і Анкарою, а також перспективи поглиблення взаємовигідного партнерства між оборонними комплексами країн, стали предметом переговорів, що пройшли в рамках 15-ї міжнародної оборонної LIMA-2019 (о. Лангкаві, Малайзія) глави "Укроборонпрому" Павла Букіна з головою комітету з питань оборонної промисловості Туреччини Ісмаїлом Деміром.

"Сторони запевнили, що будуть надавати максимального сприяння і високого пріоритету вже існуючим і запланованим проектам", - уточнює прес-служба.

У переговорах взяли участь глави дипмісій України і Туреччини в Малайзії Олександр Нечитайло та Мерві Кавакчі.

Київ і Анкара активізували двостороннє ВТС у новій геополітичній ситуації в 2014 році. Серед перспективних напрямків співпраці розглядаються бронетанкобудування, авіадвигунобудування, радіолокація, навігація, зв'язок, ракетне озброєння.

Восени 2016 року, держфірма "Укрінмаш", що входить в "Укроборонпром" і турецька Havelsan Hava Elektronik Sanayi підписали угоду про спільну розробку засобів радіотехнічної розвідки (РТР).

Нині турецька Aselsan разом з американською Harris виступає основним закордонним партнером України в програмі переозброєння ЗСУ новими системами тактичного зв'язку УКХ і КВ-діапазону, що відповідають стандартам НАТО.

За підсумками минулих у березні випробувань українського військового держзамовника, на озброєння ЗСУ поставлені турецькі оперативно-тактичні Bayrаktar TB-2, оснащені високоточними авіабомбами MAM-L турецької Roketsan.

LIMA-2019 - міжнародна виставка військово-морської і авіакосмічній промисловості, що проходить 26-30 березня на о.Лангкаві (Малайзія), одна з найбільших спеціалізованих виставок Південно-Східної Азії. За даними організаторів, у роботі виставки беруть участь понад 500 оборонних підприємств з більш ніж 30 країн. Україна презентує на LIMA-2019 перспективні розробки в сфері авіа-і бронетанкобудування, радіолокації, високоточного наземного озброєння.

Сьогодні в Києві очікують розширення позицій України на регіональних збройових ринках країн Південно-Східної Азії та Близького Сходу з урахуванням, зокрема, введених США та ЄС санкцій щодо працюючих в інтересах оборонного сектора РФ компаній.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА