Інтерфакс-Україна
13:37 01.04.2019

"ДТЕК Донецькі електромережі" зобов'язані з 1 квітня відключити "Воду Донбасу", яка не має постачальника е/е

2 хв читати
"ДТЕК Донецькі електромережі" зобов'язані з 1 квітня відключити "Воду Донбасу", яка не має постачальника е/е

Київ. 1 квітня. Енергореформи - Оператор системи розподілу "ДТЕК Донецькі електромережі" зобов'язаний з 1 квітня відключити від енергопостачання комунальне підприємство (КП) "Вода Донбасу", яке не змогло знайти нового постачальника е/е через 90 днів перебування на постачанні в "постачальника останньої надії" (ПОН), яким наразі є ДП "Укрінтеренерго".

Як повідомила прес-служба компанії, в березні "Укрінтеренерго" також подало заявки на відключення від електропостачання комунальних підприємств "Костянтинівське ТУ" (Костянтинівка), "Віта" (Красногорівка) і "Керуюча компанія з ЖКГ" (Вугледар).

У березні 40 з 44 клієнтів ПОН у Донецькій області знайшли нових постачальників, зазначається в повідомленні.

"ДТЕК Донецькі електромережі" нагадали, що Кабінет Міністрів 27 березня розпорядженням №200-р рекомендував ДП "Укрінтеренерго" з 1 квітня 2019 року укласти договори на постачання електроенергії за вільними цінами з усіма споживачами, які раніше перебували в нього на постачанні електроенергії як у "постачальника останньої надії" і не знайшли нового постачальника.

Водночас, як зазначили в компанії, на 31 березня вона не отримала повідомлення про укладення ДП "Укрінтеренерго" нових договорів із такими клієнтами, як не отримувала й повідомлення про відкликання заявки на відключення. ОСР зобов'язаний виконати вимоги законодавства й задовольнити заявку ПОН у визначений термін - 1 квітня 2019 року, наголошено в повідомленні.

Як повідомлялося, наприкінці березня КП "Вода Донбасу" оголосило тендер на постачання 356 млн кВт-год. е/е орієнтовною вартістю 954 млн грн (у середньому 2,7 грн за кВт-год. із ПДВ). Аукціон запланований на 31 травня.

Заборгованість КП "Вода Донбасу" за е/е станом на кінець 2018 року, згідно з даними Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України (НКРЕКП), становила 2,438 млрд грн, а з початку року зросла ще на 181 млн грн.

Відповідно до закону "Про ринок електроенергії", з 1 січня 2019 року впроваджено нові правила роботи на роздрібному ринку е/е. Енергопостачальні компанії (обленерго) були розділені на операторів системи розподілу (ОСР) і постачальників. Усі непобутові споживачі мали укласти нові договори на розподіл і постачання е/е. Низка держструктур і комунальних підприємств, зокрема й деякі водоканали, не змогли укласти нові угоди та перейшли на споживання е/е від "постачальника останньої надії" на умови акцептованого постачання. Послуги ПОН коштують на 25-30% дорожче, ніж у ПОН та інших постачальників. Максимальний період, протягом якого можна користуватися послугами ПОН, - 90 днів.

"ДТЕК Мережі" - операційний холдинг у структурі енергетичного холдингу "ДТЕК". До нього входять "ДТЕК Київські електромережі", "ДТЕК Дніпровські електромережі", "ДТЕК Донецькі електромережі", "ДТЕК Високовольтні мережі", "ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Темпи експорту зерна відстають на 5 млн тонн від минулорічних - Мінагрополітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА