Інтерфакс-Україна
13:29 04.04.2019

Європарламент прийняв оновлену газову директиву ЄС

2 хв читати
Європарламент прийняв оновлену газову директиву ЄС

Європарламент прийняв у четвер оновлену директиву (закон Євросоюзу), що поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до союзу, зокрема Nord Stream 2 ("Північний потік-2"), який має простягнутися з Росії до Німеччини.

"Це кінець ери монополії на європейському газовому ринку - монополії, яка або загрожує підвищеними цінами, або просто перекриттям крану", - наголосив доповідач із цього питання, голова комітету ЄП з промисловості, досліджень та енергетики Єжи Бузек під час дебатів, що відбулися напередодні на пленарній сесії в Брюсселі.

Частини трубопроводів, що йдуть із третіх країн, прокладені територією ЄС, включно з територіальними водами, мають відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів ЄС.

Серед головних вимог - розділення компаній-постачальників газу і компаній, що транспортують його, доступ до труби інших операторів, прозоре регулювання тарифів за прокачування. Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності має резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але лише зі схвалення Єврокомісії.

"Занадто часто постачання газу використовували як політичну зброю", - заявив Є.Бузек. Ми не можемо "роззброїти" нечисті задуми інших, але можемо озброїтися повною юридичною ясністю і послідовністю чинного законодавства. Саме про це наш Енергетичний союз і ця оновлена директива", – додав він.

У ЄС природний газ переважно використовують для опалення будинків і вироблення електроенергії. Ним забезпечується четверта частина загального енергоспоживання. Багато країн ЄС залежать від імпорту газу. Більше ніж 70% його імпортується, й очікується подальше зростання імпорту, йдеться в довідці Європарламенту.

За даними за третій квартал 2018 року, головним постачальником газу до ЄС була Росія (47%), за нею йшли Норвегія (34%), Алжир та Лівія (разом 8,6%). Основний маршрут постачань російського газу лежав через Україну (майже половина всього обсягу), потім був трубопровід з Ямалу через Білорусь (близько 20%) і Nord Stream 1 ("Північний потік", 30%). 89% газу імпортується в ЄС трубами, решта - на суднах у вигляді скрапленого природного газу.

Після голосування в Європарламенті директиву має схвалити Рада ЄС, вона набуде чинності через 20 днів після опублікування в "Офіційному журналі" Євросоюзу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Є певне затягування з призначенням СЕО "Укренерго" через додаткову оцінку кандидатів – глава київського офісу ЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА