Інтерфакс-Україна
17:46 08.04.2019

Українці в березні придбали валюти на $77,3 млн більше, ніж продали

2 хв читати
Українці в березні придбали валюти на $77,3 млн більше, ніж продали

Загальні покупки населенням готівкової валюти в березні 2019 року перевищили обсяг продажу на $ 77,3 млн, тоді як у березні минулого року ситуація була зворотною - українці продали валюти на $ 104,9 млн більше, обсяг продажу перевищив обсяг купівлі, повідомив Національний банк Україна (НБУ) у понеділок.

Водночас, за даними центробанку, сальдо безготівкових операцій за підсумками березня 2019 року знову було від'ємним: за минулий місяць клієнти банків продали валюту на $4,49 млрд і купили на $4,8 млрд.

Загалом за перший квартал населення і клієнти банків продали валюту відповідно на $161,6 млн і $ 697,3 млн більше, ніж купили.

НБУ уточнює, що продаж банками готівкової валюти населенню в березні цього року зріс до попереднього місяця на 29,3% - до $1136,5 млн (в еквіваленті), а покупка збільшилася на 12,4% - до $1059,2 млн (в еквіваленті).

Регулятор вказує, що безпосередньо американських доларів українці в минулому місяці купили $ 866,9 млн (у лютому - $ 671,5 млн), продали - $ 799,8 млн ($ 716,7 млн).

Порівняно з березнем 2018 року продаж валюти банками населенню зріс на 58,8%, зокрема доларів США - на 56%, тоді як покупка - на 29,1%, зокрема доларів США - на 26%.

Березень став першим місяцем цього року, коли українці більше купували готівкової валюти, ніж продавали. У минулому році таких місяці були три: серпень і листопад-грудень, однак загалом населення продало валюти на $1,48 млрд більше, ніж придбало.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США призупинили реалізацію технологічної угоди з Великою Британією

Україна, Словаччина, Угорщина та Румунія запустили перші місячні аукціони для імпорту в січні-26 на 804 МВт

Наглядова рада ПІН Банку подала у відставку

АМКУ рекомендує НКРЕКП упорядкувати діяльність "Укренерго" щодо врегулювання небалансів

Бізнес закликає доопрацювати законопроєкт про підвищення ефективності контролю за виробництвом та обігом тютюнової сировини

Кабмін вирішив докапіталізувати "Укрфінжитло" ще на 30 млрд грн держоблігаціями

Число вантажівок для міжнародних перевезень за роки транспортного безвізу зросло більш ніж вдвічі – Мінрозвитку

Мінрозвитку планує запустити пілотний проєкт "єЧерги" для легкових авто на початку 2026р.

ЄС безстроково заморозив російські активи - AP

Diligent Capital Partners очолила $12 млн раунд інвестицій у філіппінський необанк Tonik

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА