Інтерфакс-Україна
19:00 12.04.2019

Сумське НВО знову очолив екс-гендиректор Лук'яненко, відновлюється робота підприємства

3 хв читати
Сумське НВО знову очолив екс-гендиректор Лук'яненко, відновлюється робота підприємства

Екс-генеральний директор ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" Володимир Лук'яненко повернувся до керівництва підприємством у статусі виконувача обов'язків генерального директора, і наразі розпочато відновлення виробничої діяльності НВО, повідомив голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко.

"Є непогана новина щодо Сумського НВО - я говорив із Володимиром Лук'яненком, він вже виконує обов'язки генерального директора об'єднання, і вже відновлено роботу одного цеху кузні, зараз займаються відновленням роботи другого цеху", - повідомив М.Клочко в ефірі місцевого телеканалу ATV 11 квітня .

Губернатор висловив задоволення поверненням на завод В.Лук'яненка, додавши, що "в нього повірили люди, повертаються фахівці".

"Він (В. Лук 'яненко - ІФ) оптимістично налаштований, ми обговорили низку питань, зокрема щодо співпраці з Узбекистаном, Туркменістаном. Також вони знайшли шляхи фінансування проекту, який їм як субпідряд надає "Зоря-Машпроект", це близько $20 млн. тобто субпідрядником став "Насосенергомаш", а субсубпідрядником уже буде Сумське НВО", - повідомив М.Клочко.

Згідно з повідомленням Сумського НВО в системі розкриття НКЦПФР, 10 квітня за бажанням В.Лук'яненка припинено його повноваження члена наглядової ради об'єднання (представника мажоритарного акціонера Stremvol Holdings Limited).

Водночас у держреєстрі генеральним директором Сумського НВО наразі числиться Олексій Цимбал, керівник об'єднання з квітня 2011 року.

В. Лук'яненко, 1937 року народження, розпочав трудову діяльність на сумському підприємстві в 1961 році з помічника майстра. У 1973 році став директором заводу, а потім генеральним директором НВО. З 1986 до 1989 роки обіймав посаду міністра хімічного і нафтового машинобудування СРСР, потім знову повернувся до керівництва Сумським НВО. З 2007 року - президент об'єднання.

Сумське НВО - один з найбільших в Європі виробників газоперекачувальних агрегатів і комплектних компресорних станцій різного призначення; широкої номенклатури насосів, компресорів, центрифуг, обладнання для хімічної, газової та нафтопереробної промисловості, атомних електростанцій.

У 2017 році чистий дохід НВО становив 905,32 млн грн (роком раніше - 1 млрд 098 млн грн), чистий збиток перевищив 1 млрд 123 млн грн (1 млрд 135 млн грн).

Станом на третій квартал 2018 року компанія Stremvol Holdings (Кіпр) була власницею 83,736% акцій ПАТ "Сумське НВО", ще 13,5124% належить "Просцено трейдинг" (Кіпр).

Як повідомлялось, наприкінці 2012 року "Смарт-холдинг" Вадима Новинського придбав у В.Лук'яненка 25% акцій Great Station Properties, яка, у свою чергу, є власницею 48,9% акцій Stremvol Holdings Limited.

В. Лук 'яненко також надав "Смарт-холдингу" опціон на викуп акцій Great Station Properties. Таким чином, група вже стала власницею 10,04% акцій заводу, а в майбутньому могла отримати контроль над 40,04% його акцій.

У 2013 році В. Лук'яненко заявив про намір разом зі "Смарт-холдингом" змінити керівництво сумського підприємства, що підлягає контролю "Енергетичним стандартом" Костянтина Григоришина.

Новий склад наглядової ради НВО сформували акціонери в жовтні 2016 роки після виграшу в Лондоні арбітражу в суперечці про опціон на пакет акцій у ПАТ "Сумське НВО" між компанією В. Лук'яненка і В. Новинського з одного боку, і Григоришина з іншого.

Тим часом влітку 2018 роки після кількох мітингів працівників підприємства через невиплату зарплати, керівництво об'єднання запровадило режим оплачуваних простоїв. Даних про подальшу ситуації на підприємстві не надавали.

У 2018-2019 роках об'єднання послідовно закрило всі представництва, зокрема в Москві (РФ) і Києві.

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА