10:38 18.04.2019

Фаворов не впливав на ціну продажу газу "Нафтогазом" газотрейдеру "ЕРУ Трейдинг"

2 хв читати
Фаворов не впливав на ціну продажу газу "Нафтогазом" газотрейдеру "ЕРУ Трейдинг"

KPMG Advisory GmbH завершила незалежний аудит (форензик) договорів на продаж газу між НАК "Нафтогаз України" та ТОВ "ЕРУ Трейдинг" у четвертому кварталі 2018 року, засвідчила відсутність будь-яких преференцій для цього газотрейдера.

Як повідомила прес-служба "Нафтогазу України" в середу, необхідність аудиту виникла у зв'язку з підозрою в конфлікті інтересів у діях директора інтегрованого газового бізнесу Андрія Фаворова, який до приходу до НАК наприкінці 2018 року був бенефіціаром "ЕРУ Трейдинг".

Розслідування ініціювало керівництво "Нафтогазу" та підтримала наглядова рада в лютому 2019 року після звернення іншого топ-менеджера "Нафтогазу" (Юрія Вітренка - ІФ) до служби комплаєнсу компанії, нагадали в "Нафтогазі".

"Незалежний аудитор дійшов висновку, що "ЕРУ Трейдинг" не отримувало жодних преференцій в угодах із підприємствами групи "Нафтогаз". Розслідування також засвідчило, що А.Фаворов не встановлював ціни або обсяги постачань для будь-якої компанії, яка купувала газ у "Нафтогазу" в зазначений період. Крім того, розслідувачі KPMG дійшли висновку, що політика та процедури "Нафтогазу" щодо конфлікту інтересів за цими договорами були належним чином виконані", - зазначає прес-служба.

Текст аудиторського висновку розміщено на сайті компанії.

Водночас перевірка засвідчила, що в трейдинговому підрозділі, щодо якого проводилася перевірка, мають бути також упроваджені стандарти внутрішнього контролю, найкращі галузеві практики управління конфліктами інтересів, включно з відповідними політиками та контролями трейдингових операцій. Наглядова рада доручила менеджменту компанії в найкоротші терміни впровадити детальні рекомендації незалежного аудитора на всіх підприємствах групи.

Як повідомлялося, наприкінці березня ЗМІ оприлюднили службову записку виконавчого директора НАК Ю.Вітренка до керівника служби комплаєнсу "Нафтогазу", в якій він поставив під сумнів вигідність для "Нафтогазу" низки укладених наприкінці 2018 року договорів з "ЕРУ Трейдинг", екс-бенефіціаром якої був А.Фаворов.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА