12:32 19.04.2019

Оскарження в СОТ заборони РФ на експорт товарів України не має перспектив - думка

2 хв читати
Оскарження в СОТ заборони РФ на експорт товарів України не має перспектив - думка

Оскарження України запровадженої Російською Федерацією заборони на експорт до України нафти та нафтопродуктів в органі з вирішення спорів Світової організації торгівлі (СОТ) не має перспектив, вважає партнер і керівник практики міжнародної торгівлі юридичної фірми "Ілляшев та Партнери" Олена Омельченко.

"Варто враховувати, що в недавній справі "DS512: Росія - заходи щодо транзиту" третейська група встановила, що РФ правомірно послалася на виключення з міркувань безпеки і її заходи не порушують норм угод СОТ. Можна припустити, що Росія зможе обґрунтувати і нові обмеження тим самим винятком. Тому новий спір у СОТ не є перспективним", - пояснила О.Омельченко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Як уточнили в "Ілляшев та Партнери", такі спори виходять за межі компетенції міжнародних комерційних арбітражів.

"Можливі дії з боку України - зустрічні заходи", - вважає О.Омельченко.

Як повідомлялося, 18 квітня 2019 року уряд РФ повідомив про введення з 1 червня 2019 року заборони на експорт нафти і нафтопродуктів в Україну у відповідь на розширення Україною списку заборонених для імпорту на територію України російських товарів.

До переліку товарів, заборонених до експорту в Україну, потрапили: нафта або нафтопродукти сирі, отримані з бітумінозних порід (код ТН ЗЕД 2709), вазелін нафтовий; парафін, віск нафтовий мікрокристалічний, кокс нафтовий, бітум нафтовий, суміші бітумні на основі природного асфальту або природного бітуму, нафтового бітуму, мінеральних смол або пеку мінеральних смол (наприклад, бітумні мастики, асфальтові суміші для дорожнього покриття).

Водночас низка нафтопродуктів (за кодом ТН ЗЕД 2710) - прямогонний бензин, бензини товарні, дизельне паливо, пропан, бутан, інші зріджені гази будуть експортуватися з РФ в Україну за спецдозволами, що видаються міністерством економічного розвитку Росії.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА