14:10 22.04.2019

Перемога Зеленського на президентських виборах не матиме суттєвого впливу на курс гривні - банкіри

3 хв читати
Перемога Зеленського на президентських виборах не матиме суттєвого впливу на курс гривні - банкіри

Перемога Володимира Зеленського на президентських виборах не матиме суттєвого впливу на курс гривні, вважають банкіри, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".

За словами начальника управління дилінгових операцій Райффайзен Банку Аваль Юрія Гриненка, курс гривні на міжбанківському валютному ринку на відкритті торгів у понеділок зміцнився до 26,825 грн/$1 із 26,85 грн/$1 за підсумками торгів минулої п'ятниці.

"На міжбанку все спокійно. Курс долара на відкритті міжбанку в понеділок навіть дещо знизився порівняно з фінальною частиною торгів у п'ятницю і становив 26,81-26,84 грн/$1. Зміцнення курсу гривні зумовлене тим, що нерезиденти, як і раніше, продають валюту для інвестування в короткі та довгі українські держоблігації. Це той чинник, який стримує курс гривні протягом останніх кількох місяців, без цього чинника торги були б більш волатильними", - сказав він.

За оцінкою експерта, найближчим часом на курс гривні може чинити тиск виплата ПДВ, погашення облігацій держбанків, а в травні - виплата дивідендів.

Ю.Гриненко вважає, що найближчим часом курс гривні зміцнюватиметься. "Курс гривні плавно зміцнюватиметься у зв'язку з сезонними чинниками, додаткову підтримку курсу гривні надасть збереження припливу коштів нерезидентів в ОВДП", – зазначив він.

Директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний повідомив, що міжбанківський ринок першого робочого ранку після виборів президента зайняв вичікувальну позицію, відкрившись п'ятничними котируваннями 26,8-26,85 грн/$1. За його оцінкою, курсові тренди поточного тижня перебуватимуть під впливом календарних чинників: завершення фінансового місяця, прийдешні свята, спроби спекулятивних розгойдувань.

"У найближчій перспективі вплив політичних чинників на курсову стабільність, безумовно, позначиться у вигляді посилення спекулятивної складової, але буде більш емоційним і короткочасним, ніж дія фундаментальних економічних чинників, що визначають співвідношення припливу і відтоку валюти: хід співпраці зі світовими фінансовими організаціями, рівень інтересу інвесторів до вкладень в ОВДП, кон'юнктура світових сировинних і фондових ринків, обсяги експортної виручки, грошей трудових мігрантів, календарних зовнішніх виплат", – додав він.

Директор департаменту казначейства Піреус Банку Ігор Якобчук вважає, що президентські вибори не вплинули на курс гривні.

"Мабуть, результати президентських виборів виявилися для більшості на ринку прогнозованими, і всі, хто поспішав купити або продати валюту, зробили це до другого туру президентських виборів. Уранці в понеділок міжбанківський ринок відкрився досить спокійно, без різких коливань", – сказав він.

За оцінкою И.Якобчука, найближчим часом на курс гривні, в першу чергу, можуть зробити події, які розвиватимуться навколо Приватбанку і перші кроки нового президента України.

Банкіри вважають, що вибори президента не позначаться на політиці Національного банку України (НБУ).

"У НБУ обрали досить правильний тренд, який схвалюють МВФ і Світовий банк, тому навряд чи хтось його змінюватиме. Ті кроки, які нині роблять у НБУ, на мою думку, частково навіть трохи випереджають очікування ринку", - сказав Ю.Гриненко.

Екс-голова правління РВС Банку Владислав Кравець також вважає, що політика НБУ не зміниться: "Якщо залишиться нинішня команда НБУ або якщо на її зміну прийде нова команда технократів, то політика центробанку не зміниться", - сказав він.

Коментуючи нові торговельні санкції РФ, якими розширено заборону на імпорт низки товарів з України та запроваджено заборону на експорт нафти і нафтопродуктів, а також обмеження експорту вугілля, В.Кравець висловив думку, що їхній вплив на курс гривні буде вкрай обмеженим.

"Санкції себе відіграли в 2012-2015 роках, коли українським підприємствам через російські обмеження та подальші санкції необхідно було переорієнтовуватися на нові ринки. У нових торговельних санкціях РФ є певний політичний відтінок, щоб дискусії з новою українською владою РФ могла розпочинати з жорсткіших переговорних позицій", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

"Київтеплоенерго" у 2024 р. планує замінити 55 км аварійних теплових мереж - заступник голови КМДА

НБУ анонсував низку кроків валютної лібералізації найближчими тижнями

У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

НБУ поліпшив прогноз інфляції на 2024 р. з 8,6% до 8,2% і несуттєво погіршив його на 2025 р.

НБУ знизив облікову ставку трохи більше за очікування - до 13,5% і її оцінку на кінець року - до 13%

EVA відкрила в першому кварталі 16 нових магазинів

"Миколаївобленерго" у 2024 р. має намір оновити парк пошкодженої з початку війни автотехніки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА