20:04 22.04.2019

Керівництво Федрезерву почало обговорювати можливість зниження ставки

2 хв читати
Керівництво Федрезерву почало обговорювати можливість зниження ставки

Керівники Федеральної резервної системи (ФРС) США почали обговорення можливих умов, при настанні яких вони можуть прийняти рішення про зниження базової процентної ставки, пише The Wall Street Journal.

Зазначається, що поки це питання є чисто теоретичним, і зниження ставки з федеральних кредитних коштів (federal funds rate) не стоїть на порядку наступного засідання Федерального комітету з відкритих ринків (FOMC), яке розпочнеться 30 квітня.

Серед можливих сценаріїв, здатних підштовхнути Федрезерв до зниження ставки - уповільнення темпів зростання споживчих цін навіть при збереженні поточних темпів підйому економіки загалом. Минулого року інфляція в США досягла таргетованої Федрезервом позначки в 2% уперше за багато років, однак восени інфляційний тиск послабився, незважаючи на активне зростання зайнятості та заходів урядового стимулювання економіки.

Як заявив голова Федерального резервного банку (ФРБ) Чикаго Чарльз Еванс, якщо інфляція буде стабільно нижче 2%, це стане сигналом того, що поточний курс грошової політики є стримуючим, і тоді ставку доведеться скорегувати в бік зниження.

Разом з тим сам Ч.Еванс прогнозує прискорення інфляції найближчого року, що може дати підставу для ще одного підвищення ставки в 2020 році і, можливо, в 2021 році.

Його колега з ФРБ Далласа Роберт Каплан також указав на те, що якщо інфляція стабілізується на рівні близько 1,5% або нижче, для нього це стане приводом для значного занепокоєння.

Той факт, що темпи зростання споживчих цін у країні відстають від таргетованого рівня, зазначив і голова ФРС Джером Пауелл. "Поточний цикл економічного зростання триває вже 10 років, але ми ще явно не досягли нашої мети щодо інфляції", - заявив він у березні.

Дані про інфляцію в Штатах за березень буде оприлюднено 29 квітня, за день до початку наступного засідання Федрезерву. За оцінками аналітиків JPMorgan Chase, березневі дані вкажуть на підйом споживчих цін (без урахування палива і продуктів харчування) на 1,6% після підвищення на 1,8% в лютому. До липня, за їхніми прогнозами, інфляція може сповільнитися до 1,5%.

Минулого року FOMC чотири рази підвищував ставку на 0,25 процентного пункту, і тепер вона становить 2,25-2,5%. Як показало березневе опитування керівництва ФРС, загалом члени FOMC очікують збереження ставки на поточному рівні до кінця 2019 року.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кількість безробітних в Україні за минулий тиждень зросла на 19,6 тис. - Держслужба зайнятості

Держборг України у квітні-2020 знизився на 2,7% у гривні та зріс на 1,3% у доларовому еквіваленті - Мінфін

"Укрзалізниця" готова до відновлення пасажирських перевезень, але дату їх запуску поки що не змінювали

Міжнародні інвестори ВДЕ закликали уряд до якнайшвидшого підписання компромісного меморандуму

Закон про вдосконалення адміністрування податків вимагає термінових змін

Легальний ринок нагріваного тютюну в Україні може скоротитися вдвічі, нелегальний зрости вп’ятеро - думка

Влада Німеччини ухвалила пакет допомоги Lufthansa обсягом 9 млрд євро

Дефіцит держбюджету України за 4 міс. сягнув 24 млрд грн

Інвестори ВДЕ та уряд близькі до компромісу щодо більшості положень меморандуму - Буславець

Уряд та інвестори ВДЕ ведуть дискусії про встановлення верхньої межі "зеленого" тарифу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА