Інтерфакс-Україна
17:33 25.04.2019

Дві треті іноземних інвесторів очікують виборів до ВР для рішення про можливі інвестиції

2 хв читати
Дві треті іноземних інвесторів очікують виборів до ВР для рішення про можливі інвестиції

Лише кожен п'ятий іноземний інвестор готовий інвестувати в Україну після другого туру виборів президента, тоді як дві треті хочуть дочекатися результатів виборів до Верховної Ради та нового уряду для інвестування в країну, такі результати опитування іноземних інвесторів Європейською бізнес асоціацією (ЄБА), інвесткомпанією Dragon Capital та Центром економічної стратегії (ЦЕС).

Як зазначив президент ЄБА і голова Dragon Capital Томаш Фіала, не бачать привабливих можливостей для інвестування в Україну в найближчому майбутньому 12% респондентів.

Він уточнив, що опитування було проведено з 15 по 19 квітня серед 75 інвесторів, з яких 63% є стратегічними і 76% нині вже мають інвестиції в Україні.

На думку респондентів, першочерговими кроками новообраного президента вони вважають демонстрацію ефективних заходів боротьби з корупцією, призначення реформаторів із високою репутацією на ключові державні посади, а також обмеження впливу олігархів.

"Результати опитування яскраво демонструють незмінні потреби бізнесу - встановлення верховенства права, системна боротьба з корупцією, забезпечення рівних і чесних "правил гри"... Ми бачимо точкові зміни, але їх недостатньо. Нам потрібне перезавантаження системи", - прокоментувала результати виконавчий директор ЄБА Анна Дерев’янко.

Згідно з опитуванням, максимально негативно на дії інвесторів можуть вплинути такі кроки нового президента, як відхилення від західного геополітичного вектора розвитку країни, підривання основ антикорупційної політики і незалежності Національного банку.

Як зазначає асоціація, вже четвертий рік поспіль основними перешкодами для інвестицій респонденти назвали поширення корупції та недовіру до судової системи в Україні, а також монополізацію ринків і захоплення влади олігархами.

У звіті зазначено, що нестабільна валюта і фінансова система втратили місце в топ-3 і стали шостою перешкодою для інвестування в Україні. Суттєвою перешкодою залишається військовий конфлікт із Росією, а також репресивні дії правоохоронних органів, які в рейтингу проблем піднялися із сьомої позиції на п'яту.

"І зовнішні (1,2% ВВП), і внутрішні інвестиції (17% ВВП) перебувають на дуже низькому рівні, не дозволяють прискорити економічне зростання і скоротити відставання України від західних країн-сусідів. Сподіваємося, що новий президент і Верховна Рада спрямують свою енергію насамперед на встановлення верховенства права, боротьбу з корупцією та обмеження впливу олігархів", - підсумував результати опитування Т.Фіала.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" у березні-2025 збільшив сплату податків до бюджету на 41%

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА