Прокачування "чистої" нафти нафтопроводом "Дружба" не розпочалося - "Білнафтохім"
Чиста нафта "Дружбою" в Білорусь ще не надійшла, переговори тривають у Москві, заявляють у концерні "Білнафтохім".
"Наразі в трубопроводі на білоруській території, як і раніше перебуває нафта з перевищенням нормативу вмісту хлорорганіки. Прокачування чистої нафти "Дружбою" не почалося", - повідомили агентству "Інтерфакс-Захід" в прес-службі концерну "Білнафтохім ".
У концерні наголошують, що ВАТ "Гомельтранснафта Дружба" (південна гілка "Дружби") і "Полоцктранснафта Дружба" (північна гілка) "вжили всіх технічних заходів для якнайшвидшого отримання чистої нафти з російського пункту відпуску Унеча". Між тим, "чиста нафта нафтопроводом "Дружба" в Білорусь ще не надійшла", - констатував представник концерну. У зв'язку з цим білоруські НПЗ продовжують роботу на зниженому завантаженні.
У прес-службі також повідомили, що "сьогодні в Москві на базі Міненерго Росії продовжаться переговори з російською стороною". Білоруську делегацію очолює заступник голови концерну "Білнафтохім" Володимир Сизов, до її складу входять керівники білоруських НПЗ - ВАТ "Нафтан" і ВАТ "Мозирський НПЗ". З російського боку в переговорах візьмуть участь компанії-постачальники нафти в республіку.
Проблеми з якістю російської нафти концерн "Білнафтохім" зафіксував увечері 19 квітня. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук у що надходить нафтопроводом "Гомельтранснафта Дружба" нафти Urals перевищував "в десятки разів граничні значення за стандартом".
У зв'язку з цим обидва білоруських НПЗ - ВАТ "Мозирський НПЗ" (Гомельська область) і ВАТ "Нафтан" (Вітебська область) повідомили про загрозу пошкодження обладнання і майже на 50% скоротили обсяги нафтопереробки.
Міненерго Росії підтвердило факт забруднення російської нафти діхлоретаном - токсичною речовиною, що використовується як розчинник жирів і парафінів і має сильні корозійні властивості.
Білорусь із 23 квітня вимушено призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, в Польщу і країни Балтії через надходження неякісної російської нафти.