Інтерфакс-Україна
20:06 02.05.2019

НБУ в кінці квітня перерахував до держбюджету 47,6 млрд грн

2 хв читати
НБУ в кінці квітня перерахував до держбюджету 47,6 млрд грн

Національний банк України (НБУ) в останні дні квітня перерахував до державного бюджету частину прибутку за 2018 рік у розмірі 47,6 млрд грн з 64,878 млрд грн, які він повинен перерахувати протягом усього цього року, йдеться в звітності Держказначейства в четвер.

Відомство нагадує, що минулого року НБУ також почав платежі до держбюджету в квітні, проте тоді перший транш склав 15 млрд грн.

Пізніше, у травні минулого року, центробанк направив до держбюджету 17 млрд грн, в червні -6 млрд грн і в серпні - останні 6,61 млрд грн, що сумарно дало 44,6 млрд грн при закладених в держбюджеті минулого року 50,55 млрд грн.

Нацбанк 23 квітня повідомив, що погодить з Мінфіном графік перерахування до держбюджету цього року 64,878 млрд грн, проте дотепер цей графік не оголошувався.

Без додаткових виплат Нацбанку доходи держбюджету в квітні цього року дорівнювали б його доходам за квітень минулого. Завдяки НБУ держбюджет у минулому місяці отримав 111,94 млрд грн, що виявилося все одно на 4,1% менше плану.

Платіж НБУ зумовив рекордні для початку травня залишки на єдиному казначейському рахунку (ЄКР) - 36,85 млрд грн, що більше в 2,5 рази показника на початок квітня.

Міністр фінансів Оксана Маркарова в коментарях до посту координатора експертної платформи НБУ Андрія Блінова в Facebook зазначила, що рекордний обсяг залишків на ЄКР пов'язаний не тільки з траншем НБУ. За її словами, Мінфін виконує план із запозичень, не чекаючи другої половини року і оперативно заміщаючи приватизацію, яка мала б поповнити держбюджет уже в першому кварталі, але так і не відбулася.

"Дохід від НБУ - це запланований дохід, отриманий відповідно до розпису в квітні в сумі, що відповідає закладеній в бюджет. Тому нічого рекордного немає. Просто виконуємо нормально свою роботу. Це ілюстрація нормального управління ліквідністю", - підкреслила глава Мінфіну.

Як повідомлялося, в держбюджеті-2019 надходження від НБУ були заплановані в розмірі 47,6 млрд грн. Однак в реальності вони виявилися істотно вищими, так як включали обумовлений зміною облікової політики в частині обліку курсових різниць за операціями в іноземній валюті, монетарного золота і банківських металах одноразовий ефект, який у результаті перерахунку за період 2012-2017рр склав 22,01 млрд грн.

На травень припадають пікові виплати за держборгом, які Мінфін у квітні оцінював у 77,8 млрд грн.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ціни на свинину можуть знизитися через низький купівельний попит

Ціни на свинину та борщовий набір у квітні істотно виросли, подешевшали яйця та зелень

Швейцарія профінансує EUR6,4 млн внесок України за підписку на додаткові акції ЄБРР

IFC має в Україні проєкти в розробці на найближчі 18 місяців на $3 млрд

Україна в 2024р увійшла до трійки найбільших експортерів агропродукції до ЄС

ЄБРР готує кредит "Укрнафті" під держгарантію на проєкт когенераційної ТЕЦ до 250 МВт

ТРЦ "Скриня" біля залізничного вокзалу Львова під час реконструкції збільшить свою площу вшестеро

"Астарта" та IFC підписали кредитну угоду на $40 млн для будівництва заводу соєвого концентрату

"Київтеплоенерго" за місяць гідравлічних випробувань виявило й усунуло 400 пошкоджень

Банки можуть пом’якшити ліміти на Р2Р перекази після створення реєстру дропів – НАБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА