Інтерфакс-Україна
19:48 09.05.2019

Чергові переговори з РФ про локалізацію некондиційної нафти з нафтопроводу "Дружба" відбудуться 14 травня

3 хв читати
Чергові переговори з РФ про локалізацію некондиційної нафти з нафтопроводу "Дружба" відбудуться 14 травня

Черговий раунд переговорів з Росією щодо локалізації некондиційної російської нафти з нафтопроводу "Дружба" відбудеться 14 травня, повідомив перший заступник генерального директора АТ "Укртранснафта" Андрій Пасішник.

"У нафтопроводі "Одеса-Кременчук" знаходиться нафта сорту Azeri, в нафтопроводі "Дружба"- сорт Urals... Для відновлення транзиту в ЄС необхідно звільнити хоча б одну нитку "Дружби" від некондиційної нафти. Наразі місце тимчасового зберігання цієї нафти є предметом переговорів з РФ, черговий раунд яких відбудеться 14 травня", - написав А.Пасішник у коментарях до посту журналіста Ігоря Маскалевича в соцмережі Фейсбук у четвер.

Представник "Укртранснафти" зазначив, що ця надзвичайна ситуація припала на період Великодня і травневих свят, тому виникли труднощі з участю державних органів у вирішенні цієї проблеми.

Як повідомлялося, на тлі нафтового форс-мажору в Білорусі "Укртранснафта" 25 квітня 2019 року вимушено призупинила транзит нафти магістральним нафтопроводом "Мозир-Броди" (МН "Дружба"). Перед цим, 19 квітня, концерн "Білнафтохім" заявив про різке погіршення якості нафти, що надходить нафтопроводом з Росії.

23 квітня Білорусь вимушено призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу і країни Балтії через надходження неякісної (забрудненої органічними хлоридами) російської нафти.

"Гомельтранснафта Дружба" 24 квітня зупинило транзит "брудної" російської нафти в Європу після повідомлення оператора польської ділянки "Дружби" PERN про те, що НПЗ у Польщі і Німеччині не можуть приймати і переробляти нафту з такими показниками.

Загальний обсяг некондиційної російської нафти з високим вмістом хлорорганіки, який скупчився в трубопроводах Росії, Білорусі, України і Польщі, був оцінений у 5 млн тонн.

30 квітня Білорусь повністю зупинила прокачування нафти для витіснення забрудненої нафти з російської і білоруської ділянок "Дружби".

Як повідомила прес-служба АТ "Укртранснафта", 30 квітня на розширеній зустрічі оператори нафтопроводу "Дружба" і європейські одержувачі нафти в Будапешті за участю делегації "Укртранснафти" обговорили відновлення постачання нафти з РФ до Білорусі і України. Зокрема, сторони обговорили технічні моменти відновлення транзиту і взяли спільні зобов'язання зі звільнення однієї нитки нафтопроводу "Дружба" з РФ через територію Республіки Білорусь і України з витісненням некондиційної нафти з даних ділянок у резервуарні парки ВАТ "Гомельтранснафта Дружба", АТ "Укртранснафта", "MOL" і "Транспетрол" загальною кількістю близько 400 тис. тонн.

Кондиційна російська нафта нафтопроводом "Дружба" почала надходити на територію Білорусі удень 2 травня.

А 6 травня "Білнафтохім" повідомив про надходження "чистої" російської нафти на лінійно-виробничу диспетчерську станцію (ЛВДС) "Мозир" ВАТ "Гомельтранснафта Дружба" для подальшого її транспортування в країни ЄС.

7 травня міністр енергетики РФ Олександр Новак повідомив, що ситуацію з поставками некондиційної нафти в нафтопровід "Дружба" буде нормалізовано в першій половині травня шляхом очищення по одній нитці в кожному з основних експортних напрямків. "Два раунди переговорів провели ми з партнерами з республіки Білорусь, України, Польщі, Словаччини, Угорщини. Була узгоджена дорожня карта щодо усунення наслідків", - повідомив російський міністр.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА