19:48 09.05.2019

Чергові переговори з РФ про локалізацію некондиційної нафти з нафтопроводу "Дружба" відбудуться 14 травня

3 хв читати
Чергові переговори з РФ про локалізацію некондиційної нафти з нафтопроводу "Дружба" відбудуться 14 травня

Черговий раунд переговорів з Росією щодо локалізації некондиційної російської нафти з нафтопроводу "Дружба" відбудеться 14 травня, повідомив перший заступник генерального директора АТ "Укртранснафта" Андрій Пасішник.

"У нафтопроводі "Одеса-Кременчук" знаходиться нафта сорту Azeri, в нафтопроводі "Дружба"- сорт Urals... Для відновлення транзиту в ЄС необхідно звільнити хоча б одну нитку "Дружби" від некондиційної нафти. Наразі місце тимчасового зберігання цієї нафти є предметом переговорів з РФ, черговий раунд яких відбудеться 14 травня", - написав А.Пасішник у коментарях до посту журналіста Ігоря Маскалевича в соцмережі Фейсбук у четвер.

Представник "Укртранснафти" зазначив, що ця надзвичайна ситуація припала на період Великодня і травневих свят, тому виникли труднощі з участю державних органів у вирішенні цієї проблеми.

Як повідомлялося, на тлі нафтового форс-мажору в Білорусі "Укртранснафта" 25 квітня 2019 року вимушено призупинила транзит нафти магістральним нафтопроводом "Мозир-Броди" (МН "Дружба"). Перед цим, 19 квітня, концерн "Білнафтохім" заявив про різке погіршення якості нафти, що надходить нафтопроводом з Росії.

23 квітня Білорусь вимушено призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу і країни Балтії через надходження неякісної (забрудненої органічними хлоридами) російської нафти.

"Гомельтранснафта Дружба" 24 квітня зупинило транзит "брудної" російської нафти в Європу після повідомлення оператора польської ділянки "Дружби" PERN про те, що НПЗ у Польщі і Німеччині не можуть приймати і переробляти нафту з такими показниками.

Загальний обсяг некондиційної російської нафти з високим вмістом хлорорганіки, який скупчився в трубопроводах Росії, Білорусі, України і Польщі, був оцінений у 5 млн тонн.

30 квітня Білорусь повністю зупинила прокачування нафти для витіснення забрудненої нафти з російської і білоруської ділянок "Дружби".

Як повідомила прес-служба АТ "Укртранснафта", 30 квітня на розширеній зустрічі оператори нафтопроводу "Дружба" і європейські одержувачі нафти в Будапешті за участю делегації "Укртранснафти" обговорили відновлення постачання нафти з РФ до Білорусі і України. Зокрема, сторони обговорили технічні моменти відновлення транзиту і взяли спільні зобов'язання зі звільнення однієї нитки нафтопроводу "Дружба" з РФ через територію Республіки Білорусь і України з витісненням некондиційної нафти з даних ділянок у резервуарні парки ВАТ "Гомельтранснафта Дружба", АТ "Укртранснафта", "MOL" і "Транспетрол" загальною кількістю близько 400 тис. тонн.

Кондиційна російська нафта нафтопроводом "Дружба" почала надходити на територію Білорусі удень 2 травня.

А 6 травня "Білнафтохім" повідомив про надходження "чистої" російської нафти на лінійно-виробничу диспетчерську станцію (ЛВДС) "Мозир" ВАТ "Гомельтранснафта Дружба" для подальшого її транспортування в країни ЄС.

7 травня міністр енергетики РФ Олександр Новак повідомив, що ситуацію з поставками некондиційної нафти в нафтопровід "Дружба" буде нормалізовано в першій половині травня шляхом очищення по одній нитці в кожному з основних експортних напрямків. "Два раунди переговорів провели ми з партнерами з республіки Білорусь, України, Польщі, Словаччини, Угорщини. Була узгоджена дорожня карта щодо усунення наслідків", - повідомив російський міністр.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кількість безробітних в Україні за минулий тиждень зросла на 19,6 тис. - Держслужба зайнятості

Держборг України у квітні-2020 знизився на 2,7% у гривні та зріс на 1,3% у доларовому еквіваленті - Мінфін

"Укрзалізниця" готова до відновлення пасажирських перевезень, але дату їх запуску поки що не змінювали

Міжнародні інвестори ВДЕ закликали уряд до якнайшвидшого підписання компромісного меморандуму

Закон про вдосконалення адміністрування податків вимагає термінових змін

Легальний ринок нагріваного тютюну в Україні може скоротитися вдвічі, нелегальний зрости вп’ятеро - думка

Влада Німеччини ухвалила пакет допомоги Lufthansa обсягом 9 млрд євро

Дефіцит держбюджету України за 4 міс. сягнув 24 млрд грн

Інвестори ВДЕ та уряд близькі до компромісу щодо більшості положень меморандуму - Буславець

Уряд та інвестори ВДЕ ведуть дискусії про встановлення верхньої межі "зеленого" тарифу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА