16:52 14.05.2019

Україна в короткостроковій перспективі не відчує впливу торговельної війни між США та Китаєм - думка

2 хв читати
Україна в короткостроковій перспективі не відчує впливу торговельної війни між США та Китаєм - думка

 Україна в короткостроковій перспективі не відчує впливу торговельної війни між Сполученими Штатами і Китаєм, тоді як у довгостроковій перспективі все залежить від результату переговорів між цими країнами, вважає старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Віталій Кравчук.

"Нинішня ситуація однозначно шкодить всесвітній торговельній системі, оскільки збільшуються ризики, що згодом практика вдаватися до взаємного закриття ринків може повторюватися частіше. Проте переговори між США і Китаєм тривають, і все, звісно ж, залежить від їхнього результату. Якщо домовленості буде укладено і торговельні заходи буде скасовано, Україна не відчує їхнього впливу. Негативний вплив за гіршого сценарію позначиться за декілька місяців", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

На думку В.Кравчука, позитивний сценарій імовірніший.

"Якщо ж переговори проваляться, Китаю та США буде потрібно декілька місяців для переорієнтації свого експорту на нові ринки", - пояснив він.

За гіршого сценарію торговельна війна між США і Китаєм може призвести до скорочення експорту української металургійної продукції та зниження експортної виручки від сільськогосподарських товарів, а отже чинитиме додатковий тиск на курс національної валюти, вважає В.Кравчук.

"Якщо з домовленостями буде затримка або ж переговори проваляться, введені мита на імпорт залишаться. Як відповідь на спроби Китаю переорієнтувати експортні потоки на інші ринки ЄС потенційно також може ввести обмежувальні заходи проти китайських товарів або так звані захисні заходи проти всіх виробників. Таку ситуацію ми побачили на прикладі сталі: коли США запровадили обмежувальні заходи проти експорту китайської сталі, ЄС у відповідь запровадив заходи стосовно всіх виробників. Це вплинуло на український експорт в ЄС. Схожі наслідки можуть бути і в цьому випадку", - зазначив експерт.

Посилення політики протекціонізму у світі збільшить бар'єри для виходу на зовнішні ринки, зокрема для України.

Повна версія новини доступна за передплатою.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА