20:11 14.05.2019

"Укрзалізниця" достроково погасила 500 млн грн бридж-кредиту Ощадбанку

3 хв читати
"Укрзалізниця" достроково погасила 500 млн грн бридж-кредиту Ощадбанку

"Укрзалізниця" здійснила дострокове погашення 500 млн грн першої частини бридж-кредиту Ощадбанку, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" глава правління Євген Кравцов.

"Завдяки поліпшенню операційної ефективності товариство забезпечило дострокове і повне погашення першої частини бридж-кредиту Ощадбанку в розмірі 500 млн грн", - сказав Кравцов у вівторок увечері.

Він підкреслив, що виплати Ощадбанку здійснені "Укрзалізницею" без додаткового залучення кредитних ресурсів, достроково і в повному обсязі, що стало можливим завдяки поліпшенню операційної ефективності і максимально раціонального використання наявних ресурсів.

"Це є продовженням нашої послідовної політики, коли в період 2017 - 2019 років кредитний портфель "Укрзалізниці" було зменшено на 9,4 млрд грн", - зазначив глава компанії.

За його словами, своєчасне і належне виконання фінансових зобов'язань є принциповою позицією "Укрзалізниці" і характеризує суспільство як надійного партнера.

Голова правління також нагадав, що бридж-кредит Ощадбанку так само, як і фінансування Державного агентства інфраструктурних проектів України, були залучені товариством у березні 2019 року. Запозичення здійснені в національній та іноземній валюті для рефінансування частини заборгованості за єврооблігаціями, що додатково знизило потенційні ризики отримання збитків від курсових різниць.

Кравцов зазначив, що надходження компанії в 2018 році були збільшені на 13% у порівнянні з 2017 роком, а чистий прибуток зріс на 78% до аналогічного показника минулого року, незважаючи на зростання ринкової вартості основних складових операційних витрат.

"Ліквідність компанії залишається на стабільному рівні, що додає впевненості інвесторам у виконанні "Укрзалізницею" своїх фінансових зобов'язань", - зазначив глава компанії.

Як повідомлялося, "Укрзалізниця" планує випустити єврооблігації для рефінансування поточної заборгованості.

У березні компанія погасила першу частину єврооблігацій на $ 150 млн і виплатила з них черговий процентний дохід. Кредитні ресурси для рефінансування заборгованості були залучені на внутрішньому ринку. Зокрема, їх надали Ощадбанк і Державне агентство інфраструктурних проектів України ("Укрінфрапроект").

Раніше "Укрзалізниця" відзвітувала про скорочення боргового портфеля з 34,2 млрд грн у грудні 2017 року до 30,8 млрд грн у серпні 2018 року (на 9,94%).

У травні 2013 року "Укрзалізниця" розмістила дебютний випуск єврооблігацій на $ 500 млн з терміном обігу п'ять років через спеціально створену компанію Shortline plc.

Єврооблігації "Укрзалізниці" разом з цінними паперами Ощадбанку і Укрексімбанку в 2014 році були включені в периметр реструктуризації зовнішнього суверенного і гарантованого державою боргу, ініційованої Мінфіном після затвердження МВФ нової програми EFF для України на $ 17,5 млрд.

У березні 2016 року "Укрзалізниця" реструктурувала єврооблігації, пролонгувавши термін погашення до 15 вересня 2021 року і підвищивши процентну ставку з 9,5% до 9,875% річних. Також був змінений графік погашення основної суми позики: 60% повинно бути оплачено в 2019 році, 20% - в 2020 році, 20% - в 2021 році.

У квітні 2018 року "Укрзалізниця" повідомила, що розглядає можливість нового випуску єврооблігацій з прив'язкою до гривні об'ємом від 500 млн до 1 млрд грн на термін від трьох до п'яти років до кінця того ж року, а також уже отримала погодження міністерств для здійснення випуску внутрішніх облігацій загальним обсягом 2 млрд грн.

У листопаді 2018 року міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгострокові рейтинги дефолту "Укрзалізниці" в іноземній і національній валютах (IDR) до "B-" з "CCC" / "RD". Прогноз - "стабільний".

У кінці 2018 року наглядова рада "Укрзалізниці" спільно з Міністерством інфраструктури та комітетом Верховної Ради з питань транспорту заявили про необхідність провести реструктуризацію боргових зобов'язань ПАТ з метою збільшити кількість запозичень, структурованих в національній валюті.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін розширив перелік платних номерів на автомобіль і встановив ціни до 30 тис. грн

Кабмін скасував ліцензування під час імпорту й експорту спирту, алкоголю і сигарет

У Кабміні прогнозують зниження ціни газу для населення в серпні щонайменше на 5,5%

Мінфін знизив ставки за ОВДП на 20-75 б. п. слідом за обліковою ставкою НБУ

FTC може оголосити про угоду з Facebook про врегулювання претензій цього тижня

МВФ знизив прогноз зростання світового ВВП у 2019 р. до 3,2%, різко погіршив прогноз з економіки РФ

ФГВФО уп'ятеро знизив ціну повторно виставленого на голландський аукціон стадіону "Чорноморець" в Одесі

Мін'юст, Мінфін, ДФС та інші держоргани підписали меморандум про співпрацю щодо перевірки інформації про бенефіціарів

"Укроборонпром" оголосив тендер на міжнародний фінансовий аудит за 32,5 млн грн

"Нафтогаз" перерахував до держбюджету ще 8,2 млрд грн дивідендів за 2018 рік

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА