11:15 15.05.2019

"Укрзалізниця" не може утримувати малодіяльну інфраструктуру за свій рахунок

2 хв читати
"Укрзалізниця" не може утримувати малодіяльну інфраструктуру за свій рахунок

ПАТ "Укрзалізниця" відзвітувало про збитковість 45,7% інфраструктури, що сукупно виконує лише 2,1% тоннокілометрової роботи мережі компанії, повідомляється на сайті перевізника.

"Ми мусимо спільно з органами влади вирішити питання малодіяльної інфраструктури якнайшвидше, оскільки утримувати її коштом "Укрзалізниці" вже немає можливості. Крім того, вивільнені кошти могли б бути спрямовані на розвиток компанії, насамперед на мотивацію праці залізничників", - вважає директор з економіки та фінансів "Укрзалізниці" Андрій Рязанцев.

За експлуатацію малодіяльної інфраструктури, яка в загальному обсязі колій становить 45,7%, компанія отримує лише 543 млн грн, тоді як витрати на її утримання становлять понад 7,8 млрд грн. Про це свідчать висновки аналітичного дослідження щодо експлуатаційної та економічної ефективності роботи галузі.

На думку А.Рязанцева, малодіяльна інфраструктура створює додаткове фінансове навантаження на галузь і рано чи пізно припинить функціонувати без співфінансування з боку держави або місцевої влади.

"Сьогодні перед залізницею як ніколи актуальним стає питання нарощення обсягів перевезень саме на малодіяльних напрямках, за умови відсутності можливості їх оптимізації. Іншим варіантом збереження такої інфраструктури може бути співфінансування з державного та місцевих бюджетів, якщо ділянка має високе стратегічне, оборонне, соціальне значення", - наголосив директор з економіки та фінансів "Укрзалізниці".

Аналітичне дослідження щодо експлуатаційної та економічної ефективності роботи галузі зі статичною геоінформаційною візуалізацією буде розміщено на офіційному сайті "Укрзалізниці".

Як повідомлялося, в березні "Укрзалізниця" визначила 300 вантажних станцій як малодіяльні та пропонує органам місцевого самоврядування компенсувати витрати на їх обслуговування як альтернативу закриттю.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Національна економічна стратегія ляже в основу програми діяльності уряду - Шмигаль

Зеркаль: Росія не постачає ті обсяги газу, які потрібні Європі зараз

Зеленський 15 червня візьме участь у форумі "Україна 30. Економіка без олігархів"

Посли G7 закликали Україну затвердити до кінця липня другий національно визначений внесок у боротьбу зі зміною клімату до COP26

Мінекономіки спільно з Номінаційним комітетом вирішують питання щодо оперативного менеджменту на окремих ДП - Любченко

"Київтеплоенерго" відремонтує всі шість енергоблоків на ТЕЦ №5 і №6 у межах підготовки до зими

J.P.Morgan прогнозує отримання Україною $3 млрд офіційного фінансування до кінця 2021 року

ДФС проводить обшуки в "Нафтогазі" у справі про ухилення від сплати ПДВ на 2,7 млрд грн

Житло у форматі "місто в місті" в Києві дорожче за проекти без інфраструктури мінімум на 20% - думка

Спад ВВП України за 4 міс. уповільнився до 0,2% - оцінка Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА