11:15 15.05.2019

"Укрзалізниця" не може утримувати малодіяльну інфраструктуру за свій рахунок

2 хв читати
"Укрзалізниця" не може утримувати малодіяльну інфраструктуру за свій рахунок

ПАТ "Укрзалізниця" відзвітувало про збитковість 45,7% інфраструктури, що сукупно виконує лише 2,1% тоннокілометрової роботи мережі компанії, повідомляється на сайті перевізника.

"Ми мусимо спільно з органами влади вирішити питання малодіяльної інфраструктури якнайшвидше, оскільки утримувати її коштом "Укрзалізниці" вже немає можливості. Крім того, вивільнені кошти могли б бути спрямовані на розвиток компанії, насамперед на мотивацію праці залізничників", - вважає директор з економіки та фінансів "Укрзалізниці" Андрій Рязанцев.

За експлуатацію малодіяльної інфраструктури, яка в загальному обсязі колій становить 45,7%, компанія отримує лише 543 млн грн, тоді як витрати на її утримання становлять понад 7,8 млрд грн. Про це свідчать висновки аналітичного дослідження щодо експлуатаційної та економічної ефективності роботи галузі.

На думку А.Рязанцева, малодіяльна інфраструктура створює додаткове фінансове навантаження на галузь і рано чи пізно припинить функціонувати без співфінансування з боку держави або місцевої влади.

"Сьогодні перед залізницею як ніколи актуальним стає питання нарощення обсягів перевезень саме на малодіяльних напрямках, за умови відсутності можливості їх оптимізації. Іншим варіантом збереження такої інфраструктури може бути співфінансування з державного та місцевих бюджетів, якщо ділянка має високе стратегічне, оборонне, соціальне значення", - наголосив директор з економіки та фінансів "Укрзалізниці".

Аналітичне дослідження щодо експлуатаційної та економічної ефективності роботи галузі зі статичною геоінформаційною візуалізацією буде розміщено на офіційному сайті "Укрзалізниці".

Як повідомлялося, в березні "Укрзалізниця" визначила 300 вантажних станцій як малодіяльні та пропонує органам місцевого самоврядування компенсувати витрати на їх обслуговування як альтернативу закриттю.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ДТЕК вважає попередні висновки АМКУ щодо зловживань у БуТЕС необґрунтованими, вбачає адміністративний тиск

ЄІБ та Мінрегіон підписали угоду про співпрацю для сприяння енергоефективності громадських будівель в Україні

Мінсоцполітики оцінює потенційне недоотримання ЄСВ 2020 року в 17,7 млрд грн

Мінфін України знизив ставку за 3-міс. ОВДП до 9,9% і за 6-міс. до 10,27%

Законопроекти про впровадження плати за використання автодоріг вантажним транспортом мають максимально враховувати інтереси українських перевізників

Саакашвілі має намір заблокувати впровадження квот на імпорт міндобрив

Українці у травні продали готівкової валюти на $48,5 млн більше, ніж купили

ДТЕК ВДЕ в 2019 р збільшив капітальні інвестиції в 2,1 раза - до 8,9 млрд грн

ЄС змінив умови експорту металопрокату в третьому періоді дії захисних заходів із 1 липня до 30 червня 2021 року

Доходи держбюджету у травні-2020 недовиконано на 2,2%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА