Інтерфакс-Україна
11:43 16.05.2019

Судові рішення щодо ПриватБанку не роблять значного впливу на його роботу - CFO банку

2 хв читати
Судові рішення щодо ПриватБанку не роблять значного впливу на його роботу - CFO банку

Останні рішення судів щодо ПриватБанку не роблять значного впливу на роботу фінустанови, повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" фінансовий директор банку Анна Самаріна.

"Наразі банк нічого не відчуває, все нормалізувалося і повернулися кошти, які клієнти знімали в банкоматах 18-19 квітня, коли ми спостерігали піковий обсяг зняття до 3 млрд грн на день, як на новорічні свята. Проте якщо продовжувати такі оголошення, то так, будуть аналогічні реакції", - додала Самаріна.

При цьому вона зазначила, що ПриватБанк є системним банком і "будь-яка індивідуальна дію стосовно ПриватБанку ззовні може позначитися на всій банківській системі".

Самаріна також повідомила, що після судових рішень щодо ПриватБанку фінустанова була змушена перестати бути донором на міжбанку.

"Ми в нормальній ситуації, найімовірніше, є донором на міжбанку. У нас були невеликі ліміти, це виключно управління ліквідністю. До недавнього часу ми більше розміщували, ніж залучали коштів на міжбанку", - пояснила фіндиректор банку.

Водночас, за словами Самаріної, сьогодні його зобов'язання на 95% покриваються ліквідними активами, і банк без проблем справляється з коливаннями ресурсної бази.

Як повідомлялося, уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були І.Коломойський та Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають здійснену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків. Нині сторони провадять судові спори і в Україні, і в зарубіжних юрисдикціях.

Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом І.Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною.

Згідно з даними Нацбанку України, ПриватБанк на 1 квітня 2019 року за розміром загальних активів (525,698 млрд грн) посідав перше місце серед 77 банків, що діяли в країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фонд ліквідації наслідків збройної агресії отримав 2 млрд грн за рік продажів санкційного майна

Індекс українських акцій WIG-Ukraine впав у середу майже на 7% на песимізмі щодо досягнення миру

Приєднання до SEPA може принести бізнесу і населенню Україні до EUR100 млн на рік – ІЕД

Ліміт суми кредиту за програмою "єОселя" має зростати пропорційно здорожчанню вартості житла – думка

НБУ продовжив до кінця травня обговорення умов страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Найбільшу ділянку Земельного банку передано в суборенду на 14 років за 78,6 млн грн - Мінекономіки

Україна працює над відкриттям до кінця 2025р всіх 45 категорій Реєстру збитків - Шмигаль

Комісія з добору кандидатів у члени НКРЕКП допустила до конкурсу 18 з 19 претендентів

У разі примусового стягнення боргу за опалення переплата становитиме на 25% більше суми заборгованості – "Київтеплоенерго"

Мінрозвитку хоче передати українські аеропорти на утримання приватному сектору

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА