19:33 16.05.2019

ДТЕК закрив операції щодо купівлі "Одесаобленерго" та "Київобленерго"

3 хв читати
ДТЕК закрив операції щодо купівлі "Одесаобленерго" та "Київобленерго"

Енергохолдинг "ДТЕК" завершив операцію з придбання 68,2949% акцій АТ "Одесаобленерго" та 93,9978% ПрАТ "Київобленерго" у холдингу VS Energy, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в компанії.

"Компанія розробляє програму розвитку електричних мереж у Київському та Одеському регіонах. Мета - підвищення якості та надійності розподілу електроенергії, поліпшення клієнтських сервісів", - сказали агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі ДТЕК.

Обидві компанії опублікували оголошення в ЗМІ про відкликання з 17 травня раніше виданих доручень. Окрім того, "Одесаобленерго" в четвер повідомило в системі розкриття Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), що пакет акцій у власності ТОВ "ДТЕК Нафтогаз" 10 травня зріс з 16,773013% до 68,29488% статутного капіталу. Максимальна ціна, за якою ДТЕК купував акції за останні 12 місяців, становила 3,13 грн за штуку, йдеться в документі.

Згідно зі звітом "Одесаобленерго", на початок 2019 року найбільшими акціонерами компанії були ТОВ "ВС Енерджі Інтернейшнл Україна" - 32,522649%, VS Energy International NV (Нідерланди) - 17,983159%, "Київобленерго" - 9,253295% і держава - 25%. У січні "ДТЕК Нафтогаз" став власником 16,77% акцій, VS Energy International NV збільшив свою частку до 51,52%, а VS Energy International NV та "Київобленерго" вийшли з числа акціонерів.

Загальна кількість акцій "Одесаобленерго" - 608 млн 495,56 тис. штук.

У холдингу зазначили, що за час роботи він інвестував у бізнес із дистрибуції електроенергії понад $300 млн. У ДТЕК вважають свої розподільні компанії в Києві, Дніпропетровській та Донецькій (на підконтрольних територіях) областях одними з найбільш ефективних і надійних у країні. Зокрема, час непланових відключень споживачів у них на 30-70% менше за середній (без урахування прифронтових територій), а втрати електроенергії майже вдвічі нижчі, заявили в холдингу.

Програма розвитку електричних мереж у Київській та Одеській областях буде сфокусована на системній цифровізації управління інфраструктурою, підвищенні надійності електропостачання та якості обслуговування клієнтів, зазначили в ДТЕК.

У прес-службі з посиланням на генерального директора "ДТЕК Мережі" Івана Гелюха зазначили, що національний регулятор НКРЕКП контролює роботу операторів системи розподілу, накладаючи на них зобов'язання про безумовне надання доступу до мережевої інфраструктури будь-якому постачальнику електроенергії. "Таким чином, концентрація нових активів компанією ДТЕК не обмежує клієнтів у ринковій можливості самим обирати, у кого їм купувати електроенергію. На сьогодні ринок постачання електроенергії клієнтам повністю конкурентний, і ДТЕК підтримує розвиток цієї конкуренції", - сказав Гелюх.

За його словами, для спрощення підключень до електричних мереж у кожному регіоні ДТЕК створив спеціальні департаменти з нових підключень та оптимізації внутрішніх процесів. В результаті, наприклад, у Дніпрі за минулий рік вдалося підключити у 2,5 раза більше нових клієнтів до електромереж - майже 8 тис.

"Одесаобленерго" за підсумками 2018 року скоротило чистий прибуток у 5,3 раза порівняно з 2017 роком - до 0,94 млн грн, а його виручка збільшилася на 11,2% - до 8 млрд 425,387 млн грн

"Київобленерго" в 2018 році збільшило чистий прибуток на 6,8% - до 233,16 млн грн, а його виручка зросла на 18% - до 9 млрд 470,99 млн грн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Наглядова рада "Южкоксу" звільнила гендиректора, доручивши виконання його обов'язків фіндиректору

Грузинський ларі побив історичний антирекорд, влада не бачить підстав для паніки

Промвиробництво в Україні у квітні-2019 зросло на 5,2%

Валютний ринок України спокійно відреагував на розпуск ВР - заступник глави НБУ

НБУ змушений буде знову визнати ПриватБанк неплатоспроможним у разі реалізації рішення суду про скасування його націоналізації

МАУ запускає з 15 червня прямі рейси до Ізміра з Києва

Європейський інвестиційний банк надав уряду України кредит розміром EUR200 млн

У разі одержання енергокомпаніями надприбутків у новому ринку, Україна може ввести windfall податок - рекомендація Енергоспівтовариства

"Нафтогаз" для виконання плану закачування газу в ПСГ має залучити $1 млрд - Коболєв

Україна восени може розпочати переговори з МВФ про довгострокову програму - СБ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА