19:33 16.05.2019

ДТЕК закрив операції щодо купівлі "Одесаобленерго" та "Київобленерго"

3 хв читати
ДТЕК закрив операції щодо купівлі "Одесаобленерго" та "Київобленерго"

Енергохолдинг "ДТЕК" завершив операцію з придбання 68,2949% акцій АТ "Одесаобленерго" та 93,9978% ПрАТ "Київобленерго" у холдингу VS Energy, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в компанії.

"Компанія розробляє програму розвитку електричних мереж у Київському та Одеському регіонах. Мета - підвищення якості та надійності розподілу електроенергії, поліпшення клієнтських сервісів", - сказали агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі ДТЕК.

Обидві компанії опублікували оголошення в ЗМІ про відкликання з 17 травня раніше виданих доручень. Окрім того, "Одесаобленерго" в четвер повідомило в системі розкриття Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), що пакет акцій у власності ТОВ "ДТЕК Нафтогаз" 10 травня зріс з 16,773013% до 68,29488% статутного капіталу. Максимальна ціна, за якою ДТЕК купував акції за останні 12 місяців, становила 3,13 грн за штуку, йдеться в документі.

Згідно зі звітом "Одесаобленерго", на початок 2019 року найбільшими акціонерами компанії були ТОВ "ВС Енерджі Інтернейшнл Україна" - 32,522649%, VS Energy International NV (Нідерланди) - 17,983159%, "Київобленерго" - 9,253295% і держава - 25%. У січні "ДТЕК Нафтогаз" став власником 16,77% акцій, VS Energy International NV збільшив свою частку до 51,52%, а VS Energy International NV та "Київобленерго" вийшли з числа акціонерів.

Загальна кількість акцій "Одесаобленерго" - 608 млн 495,56 тис. штук.

У холдингу зазначили, що за час роботи він інвестував у бізнес із дистрибуції електроенергії понад $300 млн. У ДТЕК вважають свої розподільні компанії в Києві, Дніпропетровській та Донецькій (на підконтрольних територіях) областях одними з найбільш ефективних і надійних у країні. Зокрема, час непланових відключень споживачів у них на 30-70% менше за середній (без урахування прифронтових територій), а втрати електроенергії майже вдвічі нижчі, заявили в холдингу.

Програма розвитку електричних мереж у Київській та Одеській областях буде сфокусована на системній цифровізації управління інфраструктурою, підвищенні надійності електропостачання та якості обслуговування клієнтів, зазначили в ДТЕК.

У прес-службі з посиланням на генерального директора "ДТЕК Мережі" Івана Гелюха зазначили, що національний регулятор НКРЕКП контролює роботу операторів системи розподілу, накладаючи на них зобов'язання про безумовне надання доступу до мережевої інфраструктури будь-якому постачальнику електроенергії. "Таким чином, концентрація нових активів компанією ДТЕК не обмежує клієнтів у ринковій можливості самим обирати, у кого їм купувати електроенергію. На сьогодні ринок постачання електроенергії клієнтам повністю конкурентний, і ДТЕК підтримує розвиток цієї конкуренції", - сказав Гелюх.

За його словами, для спрощення підключень до електричних мереж у кожному регіоні ДТЕК створив спеціальні департаменти з нових підключень та оптимізації внутрішніх процесів. В результаті, наприклад, у Дніпрі за минулий рік вдалося підключити у 2,5 раза більше нових клієнтів до електромереж - майже 8 тис.

"Одесаобленерго" за підсумками 2018 року скоротило чистий прибуток у 5,3 раза порівняно з 2017 роком - до 0,94 млн грн, а його виручка збільшилася на 11,2% - до 8 млрд 425,387 млн грн

"Київобленерго" в 2018 році збільшило чистий прибуток на 6,8% - до 233,16 млн грн, а його виручка зросла на 18% - до 9 млрд 470,99 млн грн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"ДТЕК Енерго" завершила I кв.-2020 з чистим збитком 7,5 млрд грн через кризу в енергосекторі України

Пандемія коронавірусу серйозніше позначилася на доходах афроамериканців, ніж білих громадян у США

"ДТЕК Енерго" поки не досягла домовленості зі спецкомітетом власників 35% єврооблігацій-2024 про їх реструктуризацію, переговори тривають

Ціни на продукти харчування другий тиждень зберігають стабільність, ділова активність відновлюється - НБУ

Міжнародні резерви України у травні скоротилися на 1,3%

Інвестор незахищений в Україні від адміністративних порушень або нечесної конкуренції інших суб'єктів бізнесу - посол Польщі

Польща очікує рішення українського "Нафтогазу" щодо торгівлі газом із США

Нацрада реформ розгляне питання заміни податку на прибуток податком на виведений капітал

Мінекономіки оцінює падіння ВВП України в січні-квітні- 2020 у 5%

"Нафтогаз" візьме участь у конкурсі з відбору постачальника останньої надії на газовому ринку для населення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА