15:56 20.05.2019

Міненерго пропонує покласти на "Енергоатом" та "Укргідроенерго" спецзобов’язання з постачання е/е для населення до кінця 2020 року

1 хв читати
Міненерго пропонує покласти на "Енергоатом" та "Укргідроенерго" спецзобов’язання з постачання е/е для населення до кінця 2020 року

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України з метою забезпечення суспільних інтересів в умовах функціонування нового оптового ринку електроенергії пропонує покласти на НАЕК "Енергоатом" і ПрАТ "Укргідроенерго" спеціальні зобов'язання (PSO, Public Service Obligation) з постачання е/е для потреб населення на період до 31 грудня 2020 року.

Відповідний проект постанови уряду оприлюднено на сайті міністерства.

Передбачається, що виконання спецзобов’язань здійснюватиметься шляхом продажу виробниками електричної енергії постачальникам універсальних послуг (ПУУ, постачають електричною енергією побутових споживачів) за двосторонніми договорами на електронних аукціонах. Порядок проведення аукціонів затверджує Кабмін.

У свою чергу ПУУ, згідно з проектом, зобов'язані будуть купувати на аукціонах не менше ніж 80% необхідної для постачання побутовим споживачам обсягу е/е.

Крім того, на оператора системи передання - НЕК "Укренерго" PSO покладаються шляхом закріплення за ним обов'язків із здійснення компенсації постачальникам за виконання спеціальних послуг, у разі необхідності покриття їх дефіциту від купівлі/продажу електричної енергії побутовим споживачам.

Серед категорій споживачів, яких стосуватимуться спецзобов’язання - індивідуальні побутові споживачі, а також колективні побутові споживачі - юридичні особи, створені шляхом об'єднання фізичних осіб і які розраховуються за е/е за показниками загального засобу обліку.

Згідно з проектом, обсяги PSO визначатиме Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Курс гривні в середу зміцнився до рівня кінця січня 2016 року

Суд затвердив мирову угоду між НБУ і майновим поручителем за кредитними зобов'язаннями ПриватБанку

Регламентний комітет ВР погодив створення слідчої комісії щодо НБУ та ФГВФО

Ощадбанк отримав виконавчі документи для стягнення на території України компенсації понад $1,3 млрд збитків фінустанови через анексію Криму

Оновлена модель анбандлінгу зберігає за "Нафтогазом" можливість захисту інтересів України в Стокгольмі

Україна зміцнила позицію в переговорах із транзиту завдяки затвердженню нового плану анбандлінгу

Кремль не очікує від майбутніх переговорів Єврокомісія-Україна-РФ щодо газу конкретних домовленостей - Пєсков

ЄК офіційно оголосила про проведення 19 вересня тристоронніх консультацій щодо газу ЄС-Україна-РФ

Фонд гарантування вкладів завершив ліквідацію банку "Софійський"

Кабмін оновив план анбандлінгу "Нафтогазу"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА