19:12 21.05.2019

Україна вводить заборонні мита на імпорт цементу з РФ, Білорусі та Молдови

2 хв читати
Україна вводить заборонні мита на імпорт цементу з РФ, Білорусі та Молдови

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) у вівторок ухвалила рішення ввести антидемпінгові мита щодо імпорту в Україну цементних клінкерів і портландцементу в розмірі 114,95% на ці товари походженням із РФ, зі ставкою 57,03% - з Білорусі та 94,46% - з Молдови.

"Мито стягуватиметься протягом п'яти років", - йдеться в повідомленні на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України.

МКМТ встановила наявність демпінгового імпорту з цих країн протягом 2015-2018 рр., уточнили в МЕРТ.

"Водночас частки імпорту цементних клінкерів та портландцементу з РФ, Білорусі та Молдови у загальному обсязі імпорту цих товарів в Україну протягом усього періоду дослідження постійно зростали, що свідчить про намір подальшого збільшення обсягів демпінгового імпорту з цих країн", - пояснило МЕРТ.

Як нагадали в Мінекономрозвитку, раніше уряд ввів ембарго на імпорт російського портландцементу, глиноземного, шлакового, сульфатостійкого цементу та схожих гідравлічних цементів, зокрема у вигляді клінкерів.

Остаточне антидемпінгове мито стягуватиметься у відсотках від митної вартості та нараховуватиметься додатково до ввізного мита через 30 днів після публікації повідомлення МКМТ в "Урядовому кур'єрі".

Застосування мит із такою високою ставкою до імпорту товарів із трьох країн одночасно - вкрай рідкісний результат для антидемпінгового розслідування, прокоментувала партнер і керівник практики міжнародної торгівлі ЮФ "Ілляшев та Партнери" Олена Омельченко, яка в антидемпінговому розслідуванні представляла інтереси українських виробників цементної галузі "Дікергофф Цемент Україна", "Хайдельбергерцемент Україна", "Подільський Цемент (ГК CRH Ukraine)" та "Івано-Франківськцемент".

"По суті, така висока ставка мита є забороною та означає встановлення факту порушення конкуренції іноземними виробниками", - зазначила вона.

Крім цього, МКМТ відхилила добровільні письмові зобов'язання АТ "Лафарж Цімент Молдова", ЗАТ "Осколцемент" і ЗАТ "Євроцемент трейд" про зупинення демпінгового імпорту цементу в Україну.

МКМТ ухвалила рішення про початок антидемпінгового розслідування 4 липня 2018 року. Розслідування тривало десять місяців.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський видав указ про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції

Тариф на транзит через ГТС України може становити $3,21 за річного бронювання 60 млрд куб. м або $2,56 за 90 млрд куб. м

"ДТЕК" з афілійованими особами акумулював домінуючий контрольний пакет "ДТЕК Київські електромережі"

Херсонська область за підсумками 2019 року чекає зростання в'їзного турпотоку на 25%

ВР підтримала скасування пайового внеску під час будівництва з 2021 року

Мінекономрозвитку оприлюднило законопроект про відкриття ринку землі з 1 жовтня 2020 року

"Нова пошта" до 2020 р. має намір відкрити понад тисячу відділень у селах в Україні

"Нова Пошта" відкрила інноваційний сортувальний термінал у Львові

Парламент України ухвалив закон про захист прав споживачів фінпослуг

Місцеві бюджети використали третину річних капітальних видатків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА