Інтерфакс-Україна
16:32 22.05.2019

Кабмін затвердив рішення про відокремлення ГТС за моделлю ownership unbundling

2 хв читати
Кабмін затвердив рішення про відокремлення ГТС за моделлю ownership unbundling

Кабінет Міністрів України затвердив рішення, згідно з яким відокремлення газотранспортної системи (ГТС) реалізовуватиметься за моделлю ownership unbundling, повідомила прес-служба "Магістральних газопроводів України".

Відповідне рішення про внесення змін до урядової постанови №496 було ухвалено на засіданні Кабміну в середу.

"Довгоочікуване рішення дає можливість дійсно розпочати виконувати зовнішні зобов’язання України перед ЄС та, що головне, зобов’язання щодо створення лібералізованого ринку природного газу перед кінцевими споживачами, промисловістю та учасниками ринку", - зазначено в прес-релізі, оприлюдненому на сайті МГУ.

В організації наголосили, що OU-модель передбачає подання заявки на сертифікацію оператора, укладення транзитної угоди, отримання майна, необхідного для здійснення транспортування газу МГУ і не вимагає додаткових законодавчих змін.

Згідно із заявою компанії, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив розробити детальний план дій, а також скоординувати дії з Європейською комісією, секретаріатом Енергетичного співтовариства, Світовим банком та іншими міжнародними партнерами.

"Докладемо всіх зусиль для належного виконання даного рішення з нашого боку та сподіваємось на співпрацю з всіма учасниками процесу", - заявили в компанії.

Перед засіданням Кабміну будь-які проекти щодо анбандлінгу були відсутні в порядку денному, оприлюдненому на урядовому порталі.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав НАК "Нафтогаз України" ухвалити рішення, необхідні для завершення процесу відокремлення газотранспортного бізнесу за моделлю OU. На його думку, вона є найбільш прийнятною та єдиною, яку може бути реалізовано до кінця 2019 року.

У свою чергу НАК є прихильником анбандлінгу за моделлю ISO (Independent System Operator), що забезпечує захист інтересів України в рамках арбітражу проти "Газпрому" на $12 млрд. ISO, на відміну від моделі OU, не вимагає приватизації ГТС України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укрнафта" розпочинає геологорозвідку на Олеській ділянці

Фонд ліквідації наслідків збройної агресії отримав 2 млрд грн за рік продажів санкційного майна

Індекс українських акцій WIG-Ukraine впав у середу майже на 7% на песимізмі щодо досягнення миру

Приєднання до SEPA може принести бізнесу і населенню Україні до EUR100 млн на рік – ІЕД

Ліміт суми кредиту за програмою "єОселя" має зростати пропорційно здорожчанню вартості житла – думка

НБУ продовжив до кінця травня обговорення умов страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Найбільшу ділянку Земельного банку передано в суборенду на 14 років за 78,6 млн грн - Мінекономіки

Україна працює над відкриттям до кінця 2025р всіх 45 категорій Реєстру збитків - Шмигаль

Комісія з добору кандидатів у члени НКРЕКП допустила до конкурсу 18 з 19 претендентів

У разі примусового стягнення боргу за опалення переплата становитиме на 25% більше суми заборгованості – "Київтеплоенерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА