Інтерфакс-Україна
16:55 23.05.2019

У разі одержання енергокомпаніями надприбутків у новому ринку, Україна може ввести windfall податок - рекомендація Енергоспівтовариства

2 хв читати
У разі одержання енергокомпаніями надприбутків у новому ринку, Україна може ввести windfall податок - рекомендація Енергоспівтовариства

У разі одержання енергогенерувальними компаніями надприбутків за підсумками лібералізації ринку електричної енергії Україна може вилучити їх шляхом введення так званого windfall податку (додатковий податок на непередбачений прибуток або незароблені прибутки).

За даними агентства "Інтерфакс-Україна", про це повідомили в Секретаріаті Енергоспівтовариства у відповідь на запит учасників ринку про теоретичну можливість покладання на приватні енергокомпанії спецзобов'язань (PSO, Public Service Obligation) із постачання е/е для потреб населення.

Такий податок може бути застосовано і до АЕС (за інформацією Секретаріату, такий варіант пропонував регулятор), і ГЕС (за інформацією Секретаріату, це пропонувало Міненерговугілля), а також до інших виробників (зокрема й приватних), які одержать непередбачений прибуток у новому ринку.

Як відомо, Велика Британія в 1997 року ввела windfall податок для компаній, які з 1984 року брали участь у приватизації держпідприємств, що працюють у телекомунікаційній сфері, ЖКГ, авіа- та залізничному сполученні. На думку британського уряду, приватизацію було здійснено за цінами нижчими за ринкові, що дало змогу покупцям отримати значний прибуток.

Як повідомлялося, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України запропонувало покласти на НАЕК "Енергоатом" і ПрАТ "Укргідроенерго" спеціальні зобов'язання (PSO, Public Service Obligation) з постачання е/е для потреб населення на період до 31 грудня 2020 року.

Відповідну постанову Кабінет Міністрів, як передбачається, ухвалив на засіданні в середу, 22 травня.

Нині населення України через занижені ціни на е/е не доплачує за неї близько 60 млрд грн на рік, які перекладають на непобутових споживачів за допомогою включення в оптову ціну е/е сум дотаційних сертифікатів. Із введенням нового оптового ринку цей механізм припинить існування.

З огляду на це пропонується використовувати інший механізм, що передбачає покладання PSO на самих енерговиробників за гарантування їм відповідного тарифу на відпуск е/е.

Кінцевими платниками різниці між ринковою та фактичною ціною е/е для населення, як і раніше, залишаться непобутові споживачі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Автомагістраль-Південь" починає реалізацію інфраструктурного проєкту в Румунії з бюджетом EUR460 млн

АМКУ дозволив "Кернелу" придбати акції агрохолдингу "ІМК" упродовж року

Київрада пропонує законодавчо унормувати площу землі для передачі у власність без конкурсу

ЄБРР покриє ризики ПроКредит Банку за новими енергокредитами на EUR60 млн

Опонент Полтавського ГЗК у спорі у ВС на 4,7 млрд грн подав заявку на банкрутство підприємства – Ferrexpo

"Інтерпайп" призначив новим гендиректором ексголову представництва Tenaris в США

Перемовини про придбання "Кернелом" агрохолдингу ІМК призупинено

Ціни на свинину можуть знизитися через низький купівельний попит

Валютний контроль НБУ ускладнює міжнародні угоди та стримує M&A – Chief Investment Officer компанії umgi

Ціни на свинину та борщовий набір у квітні істотно виросли, подешевшали яйця та зелень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА