17:05 23.05.2019

Європейський інвестиційний банк надав уряду України кредит розміром EUR200 млн

2 хв читати
Європейський інвестиційний банк надав уряду України кредит розміром EUR200 млн

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України надав Кабінету Міністрів довгостроковий кредит із низькими відсотками на суму EUR200 млн.

Про це повідомив глава представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон під час відкриття шести відремонтованих медзакладів Харкова в середу.

За його інформацією, кошти використовуються з метою інвестування у відновлення ключових об'єктів інфраструктури в Донецькій і Луганській областях, а також для забезпечення належних умов проживання для внутрішньо переміщених осіб.

Жан-Ерік де Загон зазначив, що метою кредиту є поліпшення рівня життя жителів Східної України.

"Надзвичайну кредитну програму для відновлення України було розроблено спеціально для того, щоб допомогти жителям Східної України, зокрема тисячам ВПО, вирішувати складні проблеми, з якими вони стикаються внаслідок збройного конфлікту. Ця програма на суму EUR200 млн є частиною нашого загального кредитного портфеля для України в розмірі EUR5,8 млрд. Вона має на меті покращити рівень життя людей, а саме умови проживання, охорону здоров'я та освіту. Й це переконливий доказ того, що Україна, як пріоритетний партнер ЄС, може отримати велику користь від підтримки та фінансування ЄС. Ми раді надати допомогу там, де вона найбільше потрібна, і це поліпшить життя звичайних громадян", - сказав він.

Відповідну фінансову угоду між Україною та ЄІБ було підписано в Києві в грудні 2014 року. Виконує проект Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Забезпечити прозорість і підзвітність програми допомагає ПРООН.

Програма поширюється на підконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей, сусідні Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську області, а також міськради Київської, Одеської, Полтавської та Херсонської областей з великим напливом внутрішньо переміщених осіб.

Для субпроектів Донецької та Луганської областей виплати кредиту повністю здійснюються з державного бюджету, субпроекти в інших областях передбачають внесок із місцевого бюджету.

Станом на травень 2019 року уряд відібрав 293 субпроекти загальною вартістю 3,25 млрд грн, зокрема ремонт медзакладів, шкіл, дитячих садків, житлових і громадських будівель.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Air Liquide і "Метінвест" підписали контракт на $25 млн з будівництва повітророздільної установки на ММК

Адміністрація президента подасть до Кабміну свою версію спецзобов’язань на оптовому ринку електричної енергії

Гройсман: "Нафтогаз" знизив ціну на газ для населення на вимогу уряду

Власник "АероСвіту" відновлює позов проти України більше ніж на $695 млн

Розміщення Україною єврооблігацій на EUR1 млрд суттєво не позначиться на курсі гривні, дасть позитивний сигнал інвесторам

"Укртрансгаз" заявляє про загрозу роботі ГТС

Співвласник авіакомпанії SkyUp заявляє про атаки на бізнес

Конституція вимагає зміни для створення незалежних регуляторів - представник Зеленського в Кабміні

Зеленський ініціює законодавчу зміну формули "Роттердам+" на "Роттердам-" - Герус

ПриватБанк програв касацію у Верховному Суді в спорі з компанією Коломойського

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА