12:52 24.05.2019

Коломойський - за перенесення нового енергоринку на невизначений термін до вирішення питання монополії в енергетиці

3 хв читати
Коломойський - за перенесення нового енергоринку на невизначений термін до вирішення питання монополії в енергетиці

Бізнесмен Ігор Коломойський вважає за необхідне перенести намічений на 1 липня запуск нової моделі оптового ринку е/е на невизначений термін, до внесення ясності в питання про те, хто є монополістом на ринку виробництва е/е, і чи має держава регулювати його ціни.

Про це бізнесмен повідомив в інтерв'ю "Українській правді".

"З 1 липня набуває чинності закон (про запуск нової моделі енергоринку - ІФ), який було ухвалено ще в 2017 році, але весь час відкладали. Зараз його вирішили ввести в силу, тому що типу нова влада, подивимося, як боротиметься з цінами, коли ціна електроенергії може завтра за рішенням "Енергоатому", який змовиться з Рінатом Леонідовичем шановним, у якого 40% електроенергії країни, а у "Енергоатома" 50%... Вони скажуть, що ціна у нас недозволено низька, давайте її удвічі збільшимо. Все", - дав оцінку бізнесмен прийдешнім нововведенням на енергоринку.

Він зазначив, що, на його думку, Антимонопольного комітету в Україні немає, додавши, що "там 50% від Арсенія Петровича (Яценюка - ІФ) і 50% від товариша Олексія Філатова, який в адміністрації працював". Коломойський також заявив, що держава має регулювати ціни монополістів, тоді як нинішній ринок не передбачатиме такого регулювання.

"Там було все чітко продумано, що жодного регулювання не буде. Раз регуляція держави, то скаржитися нікуди. Антимонопольного немає, регуляції немає, НКРЕКП цим не займається. Всі, завтра отримаєте ціну втричі дорожче", - наголосив бізнесмен.

Коломойський заявив, що уряд, на його думку, має подати законопроект про перенесення ринку.

"Якби я вступив на посаду (прем'єр-міністра - ІФ), це був би мій перший законопроект... Про перенесення цього закону (про введення нового енергоринку - ІФ) на невизначений термін, доки не розберуться - у нас монополізм чи ні. Треба порушити запитання: чи є "Енергоатом" монополістом? Він виробляє половину всієї електроенергії. Якщо він монополіст, то однозначно держава має регулювати його ціни. Далі, чи є ДТЕК монополістом? Так, він є монополістом. Чи має держава регулювати його ціни і тарифи? Має. Все простіше простого", - вважає Коломойський.

Як повідомлялося, народні депутати Олександр Домбровський і Лев Підлісецький зареєстрували законопроект №10318 про перенесення запуску нового оптового ринку е/е на три місяці - з 1 липня на 1 жовтня поточного року. Проект пропонує внести зміни до перехідних положень закону "Про ринок е/е" і перенести дату запуску нових сегментів оптового ринку е/е на 1 жовтня.

Документ також передбачає ввести право регулятора щодо встановлення граничних цін на ринку "на добу вперед", внутрішньодобовому ринку, балансувальному ринку і за двосторонніми договорами між учасниками енергоринку.

На липень 2019 року в Україні намічений запуск нової моделі оптового ринку е/е у виконання закону "Про ринок електричної енергії", ухваленого у квітні 2017 року. Передбачається перехід від роботи за моделлю "єдиного покупця" до конкурентного механізму, що передбачає двосторонні договори між виробниками і великими споживачами, постачальниками, введення балансувального ринку, ринку "на добу наперед" і внутрішньодобового ринку.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У "Донецьксталі" сподіваються спільно з "Метінвестом" вивести шахти на новий безпечний і високотехнологічний рівень

Радник президента США намагається запобігти купівлі Китаєм української "Мотор Січі"

Трамп у вересні і жовтні посилить мита на китайські товари

Зростання ВВП України в 2019-2020гг не перевищить 3%

Трамп пообіцяв відповісти на введення Китаєм мит для американських товарів

Україна і Світовий банк найближчими роками мають вийти на інший рівень співпраці - Гончарук за підсумками зустрічі з президентом СБ Мальпасо

Суд повернув ФГВФО майно вартістю понад 100 млн грн, незаконно виведене з неплатоспроможного "ВТБ Банку", - СБУ

НКЦПФР розпочала діалог з профучасниками із залученням членів команди Зеленського

Частка безготівкових розрахунків в Україні в I пів.-2019 сягнула 49,4%

"Енергоатом" і канадська Cameco підписали меморандум про співпрацю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА