20:06 24.05.2019

В ЄС та ЄІБ рекомендують Україні відкласти введення нового ринку електроенергії на обмежений час

2 хв читати
В ЄС та ЄІБ рекомендують Україні відкласти введення нового ринку електроенергії на обмежений час

Представництво Європейського Союзу та представництво Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україні рекомендують перенести намічене на 1 липня введення нової моделі оптового ринку електроенергії на певний час.

"Представництво Європейського Союзу та представництво Європейського інвестиційного банку в Україні рекомендують відтермінувати впровадження нового ринку електричної енергії на обмежений період часу через те, що важливі регуляторні норми та IT-системи ще не готові. З цієї причини запуск нового ринку з 1 липня може призвести до його неправильного функціонування, а отже, бути контрпродуктивним щодо інтересів українських споживачів та учасників ринку", - йдеться в спільній заяві.

У представництвах ЄС та ЄІБ також вважають, що в нинішньому політичному контексті буде важче забезпечити управління цією реформою або втрутитися з метою усунення недоліків у разі такої потреби.

"Ми переконані, що реформа, передбачена цим законом ("Про ринок електричної енергії" - ІФ), принесе вигоду українським споживачам завдяки запровадженню прозорості, покращенню ефективності функціонування ринку та залученню інвестицій. Ми продовжуємо підтримувати зусилля влади та учасників ринку у впровадженні цієї важливої реформи", - підсумовується в заяві.

На липень 2019 року в Україні намічений запуск нової моделі оптового ринку е/е у виконання закону "Про ринок електричної енергії", ухваленого у квітні 2017 року. Передбачається перехід від роботи за моделлю "єдиного покупця" до конкурентного механізму, що передбачає двосторонні договори між виробниками і великими споживачами, постачальниками, введення балансувального ринку, ринку "на добу наперед" і внутрішньодобового ринку.

Народні депутати Олександр Домбровський та Лев Підлісецький 22 травня 2019 року зареєстрували законопроект №10318 про перенесення запуску нового оптового ринку е/е на три місяці - з 1 липня на 1 жовтня поточного року. У проекті запропоновано внести до перехідних положень закону "Про ринок електричної енергії" і перенести дату запуску нових сегментів оптового ринку е/е на 1 жовтня.

Документ також передбачає запровадити право регулятора щодо встановлення граничних цін на ринку "на добу наперед", внутрішньодобовому ринку, балансувальному ринку і за двосторонніми договорами між учасниками енергоринку.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Air Liquide і "Метінвест" підписали контракт на $25 млн з будівництва повітророздільної установки на ММК

Адміністрація президента подасть до Кабміну свою версію спецзобов’язань на оптовому ринку електричної енергії

Гройсман: "Нафтогаз" знизив ціну на газ для населення на вимогу уряду

Власник "АероСвіту" відновлює позов проти України більше ніж на $695 млн

Розміщення Україною єврооблігацій на EUR1 млрд суттєво не позначиться на курсі гривні, дасть позитивний сигнал інвесторам

"Укртрансгаз" заявляє про загрозу роботі ГТС

Співвласник авіакомпанії SkyUp заявляє про атаки на бізнес

Конституція вимагає зміни для створення незалежних регуляторів - представник Зеленського в Кабміні

Зеленський ініціює законодавчу зміну формули "Роттердам+" на "Роттердам-" - Герус

ПриватБанк програв касацію у Верховному Суді в спорі з компанією Коломойського

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА