20:06 24.05.2019

В ЄС та ЄІБ рекомендують Україні відкласти введення нового ринку електроенергії на обмежений час

2 хв читати
В ЄС та ЄІБ рекомендують Україні відкласти введення нового ринку електроенергії на обмежений час

Представництво Європейського Союзу та представництво Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україні рекомендують перенести намічене на 1 липня введення нової моделі оптового ринку електроенергії на певний час.

"Представництво Європейського Союзу та представництво Європейського інвестиційного банку в Україні рекомендують відтермінувати впровадження нового ринку електричної енергії на обмежений період часу через те, що важливі регуляторні норми та IT-системи ще не готові. З цієї причини запуск нового ринку з 1 липня може призвести до його неправильного функціонування, а отже, бути контрпродуктивним щодо інтересів українських споживачів та учасників ринку", - йдеться в спільній заяві.

У представництвах ЄС та ЄІБ також вважають, що в нинішньому політичному контексті буде важче забезпечити управління цією реформою або втрутитися з метою усунення недоліків у разі такої потреби.

"Ми переконані, що реформа, передбачена цим законом ("Про ринок електричної енергії" - ІФ), принесе вигоду українським споживачам завдяки запровадженню прозорості, покращенню ефективності функціонування ринку та залученню інвестицій. Ми продовжуємо підтримувати зусилля влади та учасників ринку у впровадженні цієї важливої реформи", - підсумовується в заяві.

На липень 2019 року в Україні намічений запуск нової моделі оптового ринку е/е у виконання закону "Про ринок електричної енергії", ухваленого у квітні 2017 року. Передбачається перехід від роботи за моделлю "єдиного покупця" до конкурентного механізму, що передбачає двосторонні договори між виробниками і великими споживачами, постачальниками, введення балансувального ринку, ринку "на добу наперед" і внутрішньодобового ринку.

Народні депутати Олександр Домбровський та Лев Підлісецький 22 травня 2019 року зареєстрували законопроект №10318 про перенесення запуску нового оптового ринку е/е на три місяці - з 1 липня на 1 жовтня поточного року. У проекті запропоновано внести до перехідних положень закону "Про ринок електричної енергії" і перенести дату запуску нових сегментів оптового ринку е/е на 1 жовтня.

Документ також передбачає запровадити право регулятора щодо встановлення граничних цін на ринку "на добу наперед", внутрішньодобовому ринку, балансувальному ринку і за двосторонніми договорами між учасниками енергоринку.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Саудівська Аравія відновила після атак колишній рівень поставок енергоносіїв

Незалежність НБУ дуже важлива для фінансової стабільності України і її інвестпривабливості, вважають заступник голови Мінфіну США Окамото і Смолій

Три останніх шатдауна в США обійшлися в $ 4 млрд

Суд Болгарії припинив провадження у справі про підрядника на розширення ГТС Болгарії, зокрема для газу "Турецького потоку"

Державна підтримка аграріїв в держбюджеті-2020 складе 4,4 млрд грн і буде спрямована на компенсацію ставок для покупки землі

Зеленський очікує, що ЄБРР збільшить інвестиції в Україні до більш ніж EUR1 млрд на рік

Wizz Air у 2020 році планує на 7% збільшити кількість посадкових місць на рейсах з України

Події навколо ПриватБанку та екс-глави НБУ Гонтаревої дають бізнесу та інвесторам тривожний сигнал - бізнес-асоціації

ВР може відстрочити введення РРО до 2021 року і підвищити ліміт для 2-ї групи "єдинників" - джерело

SkyUp з кінця листопада запустить рейси зі Львова та Запоріжжя до Тель-Авіва

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА