Інтерфакс-Україна
16:31 29.05.2019

АМКУ застеріг учасників нафторинку від необґрунтованого підвищення цін у зв'язку з можливим дефіцитом через санкції РФ

2 хв читати
АМКУ застеріг учасників нафторинку від необґрунтованого підвищення цін у зв'язку з можливим дефіцитом через санкції РФ

Антимонопольний комітет України (АМКУ) застеріг учасників нафтового ринку країни від необґрунтованого підвищення цін на бензин, дизпаливо та автогаз у зв'язку з можливим дефіцитом через санкції РФ.

У комітеті зазначили, що близько 80% імпорту нафтопродуктів країною припадає на РФ і Білорусь, відповідно недостатнє ресурсне наповнення ринку й цінова ситуація на ньому залежать від стабільності постачань.

У зв'язку з цим рішення, що постачання нафтопродуктів в Україну з 1 червня року здійснюватимуться тільки на підставі дозволів, що їх видає російське Мінекономрозвитку, створює ризики щодо обмеження конкуренції на ринку оптової торгівлі з подальшим зростанням цін у роздробі.

"АМКУ уважно стежитиме за ситуацією з метою недопущення учасниками ринку порушень законодавства про захист економічної конкуренції. У разі виявлення таких порушень комітет вживатиме заходів відповідно до чинного законодавства", - резюмували в АМКУ.

Як повідомлялося, згідно з постановою уряду РФ від 18 квітня, постачання вугілля, нафти й нафтопродуктів в Україну з 1 червня цього року здійснюватимуться тільки на підставі дозволів, які видає російське Мінекономрозвитку.

За даними Держстату України, в 2018 році імпорт вугілля з РФ становив 15,01 млн т на $1,82 млрд, або 70,2% від усього обсягу імпорту (в тоннах) цього енергоресурсу. Зокрема, поставки російського антрациту, який використовується на ТЕС, становило 3,62 млн т на $387,3 млн, бітумінозного (кам'яного) вугілля, зокрема й коксівного - 11,36 млн т на $1,43 млрд.

Крім того, Україна в 2018 році імпортувала з РФ 3,16 млн т нафтопродуктів, що становило 39,2% загального обсягу імпорту цих енергоресурсів, на загальну суму $2,06 млрд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нацбанк заборонив Порошенку право голосу за його майже 65% акцій в банку МІБ

"Енергоатом" за 9 міс.-2025 отримав 12,8 млрд грн чистого прибутку

Райффайзен Банк планує направити й другу половину чистого прибутку за 2024р у резервний фонд

Банки у жовтні профінансували запуск 97 МВт нової генерації в енергетиці – НБУ

Ринок нових автобусів в Україні за 9 міс.-2025 зріс на 20% переважно за рахунок шкільних – експерт

"Укренерго" запровадило аварійні відключення у Харківській, Сумській І Полтавській областях

Нацбанк заборонив Порошенку право голосу за його майже 65% акцій в банку МІБ

NovaPay збільшив парк POS-терміналів у відділеннях "Нова пошта" до понад 9,2 тис. та вийшов на 4 місце на ринку

Внаслідок атак РФ знеструмлені споживачі у Дніпропетровській, Запорізькій та Одеській областях

Більше 87% об'єктів соцсфери та 73% житла вже підключено до тепла – Мінрозвитку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА