13:40 30.05.2019

Світовий банк вважає за необхідне відкрити ринок землі в Україні

2 хв читати
Світовий банк вважає за необхідне відкрити ринок землі в Україні

Керівник програм з інфраструктури та стабільного розвитку Світового банку Бахер Ель-Хіфнаві заявив про необхідність відкрити ринок землі в Україні для забезпечення стабільного розвитку всіх галузей, зокрема й портової.

"В Україні - 33 млн га сільгоспземель. Це друге місце в Європі. І третина цієї території - дуже хороші родючі землі. Але продуктивність с/г в Україні становить 1/3 рівня Польщі, 1/6 рівня Німеччини. Україні необхідно відкривати ринок землі . Коли це буде зроблено, відбудеться суттєве поліпшення роботи галузевих секторів, портового зокрема", - сказав Бахер Ель-Хіфнаві на Ukrainian Port Forum 2019 в Одесі у четвер.

Як повідомляє кореспондент "Інтерфакс-Україна", за його словами, портовий сектор України не зможе гармонійно розвиватися без щільної роботи з регіональною владою, зокрема в частині користування землею.

"Ключовий момент для АМПУ, який стоїть на шляху розвитку портів, - це доступ до землі... В Україні дуже складно отримати доступ до землі, але найкритичніше питання - права на управління земельними ресурсами, оскільки без надання прав на управління земельними ресурсами АМПУ буде дуже складно підтримувати економічний розвиток муніципалітетів і країни загалом", - додав представник Світового банку.

Він також зазначив, що всі питання, які виникають під час взаємодії між портом і містом, зокрема екологічні, транспортні та інші, можна вирішити шляхом введення до керівного складу портових адміністрацій представників муніципалітету.

Зі свого боку в. о. голови АМПУ Райвіс Вецкаганс повідомив, що адміністрація планує продовжити переведення морських портів України на модель роботи "порт-лендлорд".

"Ми зі Світовим банком хочемо продовжувати перехід на модель "порт-лендлорд". Ми хочемо організувати керівництво портів, щоб коректніше планувати стратегію розвитку портів до 2028 року. Ми голосуватимемо за стратегію, і вона буде ухвалена... Також ми маємо завершити екологічну оцінку, я сподіваюся, протягом місяця", - зазначив Вецкаганс.

Як повідомлялося, наприкінці 2018 року АМПУ і "Порт Антверпен Інтернешнл" (APEC, Бельгія) підписали меморандум про взаєморозуміння, що передбачає проведення детального аналізу роботи українських морпортів і подальшу взаємодію для залучення інвестицій в їхній розвиток.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА