Інтерфакс-Україна
19:56 06.06.2019

OPIC констатувала виконання Україною своїх зобов'язань за проектом ЦСВЯП

2 хв читати
OPIC констатувала виконання Україною своїх зобов'язань за проектом ЦСВЯП

Фінансова установа уряду США OPIC (Overseas Private Investment Corporation) здійснила інспекторську перевірку проекту Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) і дала позитивний висновок щодо процесу будівництва об'єкта, повідомила прес-служба НАЕК "Енергоатом".

"Я приємно вражений масштабами реально виконаних робіт на майданчику будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива... Україна справді зацікавлена в цьому проекті та виконує всі свої зобов'язання. Можу впевнено заявити, що свого часу OPIC прийняло правильне рішення щодо фінансової підтримки проекту ЦСВЯП і України", - заявив віце-президент - головний юрисконсульт, радник Ради директорів OPIC Вільям Доффермир за підсумками перевірки.

Перевірка відбувалася для контролю виконання Україною підписаних наприкінці 2017 року угод про залучення $250 млн на будівництво ЦСВЯП між НАЕК "Енергоатом" та Central Storage Safety Project Trust, а також гарантійної угоди, укладеної між Міністерством фінансів України, OPIC та Central Storage Safety Project Trust.

Спорудження ЦСВЯП було розпочато в листопаді 2017 року. Сховище дасть змогу "Енергоатому" значно скоротити витрати, пов'язані з поводженням з ВЯП, яке нині переважно вивозять на тимчасове зберігання в РФ. Послугами російських компаній зі зберігання ВЯП не користується лише Запорізька АЕС (шість енергоблоків ВВЕР-1000). Її відпрацьоване паливо зберігається в пристанційному сховищі ВЯП сухого контейнерного типу, введеному в експлуатацію в 2001 році.

Планується, що в першому кварталі 2020 року завершаться будівельні роботи на об'єкті і розпочнуться пусконалагоджувальні роботи. На другий квартал 2020 року намічено введення в експлуатацію першого пускового комплексу ЦСВЯП, яке має завершитися встановленням перших контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом у зоні зберігання.

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

IFC має в Україні проєкти в розробці на найближчі 18 місяців на $3 млрд

Валютний контроль НБУ ускладнює міжнародні угоди та стримує M&A – думка

Україна в 2024р увійшла до трійки найбільших експортерів агропродукції до ЄС

ЄБРР готує кредит "Укрнафті" під держгарантію на проєкт когенераційної ТЕЦ до 250 МВт

ТРЦ "Скриня" біля залізничного вокзалу Львова під час реконструкції збільшить свою площу вшестеро

"Астарта" та IFC підписали кредитну угоду на $40 млн для будівництва заводу соєвого концентрату

"Київтеплоенерго" за місяць гідравлічних випробувань виявило й усунуло 400 пошкоджень

Банки можуть пом’якшити ліміти на Р2Р перекази після створення реєстру дропів – НАБУ

Україні потрібне продовження взаємовигідних умов торгівлі агротоварами з ЄС – міністр агрополітики

Шмигаль очікує від нового керівника "Нафтогаза" Корецького нарощення українського газовидобутку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА