14:58 07.06.2019

Збитки ПриватБанку через анексію Криму перевищують $9 млрд

2 хв читати
Збитки ПриватБанку через анексію Криму перевищують $9 млрд

ПриватБанк оцінює свої втрати внаслідок анексії Криму в $9 млрд, сказала заступник голови правління банку Галина Пахачук в інтерв'ю "НВ.Бізнес", оприлюдненому в п'ятницю.

"Позов подано на суму понад $1 млрд (до інвестиційного арбітражу в Гаагу щодо активів у Криму – ІФ). Але якщо загалом оцінити втрати, то я вважаю, що банк втратив понад $9 млрд – це валютна позиція, це кредити", – заявила Пахачук.

Вона нагадала, що банк уже виграв справу по суті в інвестиційному арбітражі проти Росії: в лютому 2019 року ухвалено проміжне рішення, і процес підійшов до завершення та оцінки економічних збитків, завданих Росією.

Серед інших проблем заступник голови правління ПриватБанку назвала борг компаній, ймовірно, підконтрольних колишнім власникам банкам, що сягнув 240 млрд грн у гривневому еквіваленті, з яких 212 млрд грн підтверджено аудиторським висновком.

Коментуючи вплив останніх судових рішень, ухвалених на користь екс-власників банку, Пахачук зазначила, що "цей інформаційний фон мав певне значення у квітні і травні".

"На "судовий" інформаційний фон реагували далеко не всі - за ці два місяці був відплив ресурсів, переважно в іноземній валюті. Клієнти, які тримали валюту для збереження, першими реагують на можливі коливання валютного ринку і переводять свої активи з банку в сейф. За два місяці ці клієнти забрали з банку близько $137 млн і EUR27 млн", - сказала заступник голови правління.

Водночас вона уточнила, що скорочення частки дорогих валютних пасивів банку є його стратегією з 2017 року, і за останні два тижні весь бізнес повернувся на рахунок банку.

Пахачук також повідомила, що наглядова рада ПриватБанку підвищила внутрішні нормативи ліквідності майже вдвічі порівняно з тими, які вимагає НБУ.

"Якщо загальний норматив LCR у гривні в усіх банків 50%, то у нас - 90%, якщо для валюти 90%, то у нас 100%. І ми навіть перевищуємо ці показники - загальний показник ліквідності в іноземній валюті у банку сьогодні 107%", - додала вона.

За її словами, на готівковому рахунку банку нині коштів більше, ніж у Держказначейства. "Згідно із загальними резервними вимогами до банку, на його коррахунку має бути 10-12 млрд грн, плюс у касі, банкоматах і сховищі також 12 млрд. 24 мільярди - це той кеш, який забезпечує виплати нашим клієнтам", - наголосила Пахачук.

Згідно з даними Нацбанку України, ПриватБанк на 1 квітня 2019 року за розміром загальних активів (525,698 млрд грн) посідав 1-ше місце серед 77 банків.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Єврокомісія та Німеччина підтвердили позиції щодо транзиту газу територією України

Нафта перейшла до падіння на побоюваннях за світовий попит, Brent подешевшала до $61,3 за барель

Адміністрація президента подасть до Кабміну свою версію спецзобов’язань на оптовому ринку електричної енергії

Гройсман: "Нафтогаз" знизив ціну на газ для населення на вимогу уряду

Власник "АероСвіту" відновлює позов проти України більше ніж на $695 млн

Розміщення Україною єврооблігацій на EUR1 млрд суттєво не позначиться на курсі гривні, дасть позитивний сигнал інвесторам

"Укртрансгаз" заявляє про загрозу роботі ГТС

Співвласник авіакомпанії SkyUp заявляє про атаки на бізнес

Конституція вимагає зміни для створення незалежних регуляторів - представник Зеленського в Кабміні

Зеленський ініціює законодавчу зміну формули "Роттердам+" на "Роттердам-" - Герус

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА