10:42 12.06.2019

Глава АП Богдан закликав продовжити термін прийому заявок на участь у конкурсі з розробки "Дельфіна"

2 хв читати
Глава АП Богдан закликав продовжити термін прийому заявок на участь у конкурсі з розробки "Дельфіна"

Глава Адміністрації президента Андрій Богдан закликав Кабінет Міністрів продовжити на 60 днів термін прийому заявок на участь у конкурсі з розробки на підставі угоди про розподіл продукції (УРП) ділянки "Дельфін" на шельфі Чорного моря.

Відповідний лист до уряду оприлюднило видання "Економічна правда".

Як зазначено в листі, визначеного постановою Кабміну (№271 від 6 березня, про оголошення конкурсу) терміну 60 днів недостатньо для якісної підготовки заяв і забезпечення проведення повноцінного конкурсу.

"Це унеможливлює участь великих іноземних гравців, оскільки вони не ухвалюють інвестиційні рішення в такі короткі строки. Водночас, ураховуючи масштаб ділянки, площа якої понад 9,4 тис. кв. км, та складність реалізації такого проекту, Україні потрібно залучати саме іноземні газовидобувні підприємства з практичним досвідом роботи на шельфі, а також з відповідним технічним та фінансовим забезпеченням", - зазначено в повідомленні.

В адміністрації заявили, що термін подання заявок є штучно скороченим і невипадковим.

У тексті також акцентовано увагу на необхідності проведення максимально прозорого конкурсу з метою залучення до розробки ділянки іноземного інвестора з належними технічними можливостями і досвідом роботи в таких проектах. Однак досі відсутня чітка процедура проведення оцінки конкурсних заявок претендентів, на що неодноразово звертало увагу експертне співтовариство, профільні асоціації та міжнародні консультанти програми USAID, наголосили в АП.

"У зв'язку із цим пропонуємо невідкладно ініціювати внесення змін до постанови від 6 березня 2019 року №271 з метою продовження строків проведення конкурсу щонайменше до 120 днів. Такі дії дадуть змогу розширити коло міжнародних компаній-претендентів та підвищити прозорість процесу оцінки їх конкурсних заявок", - зазначено в тексті.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів 12 квітня оголосив конкурс на розробку вуглеводнів у межах ділянки "Дельфін" на шельфі Чорного моря на умовах угоди про розподіл продукції. Термін дії УРП - 50 років. Переможець конкурсу має забезпечити геологічне вивчення надр на ділянці, зокрема й буріння не менш як п'яти свердловин протягом першого етапу (п'яти років) геологорозвідувальних робіт. Мінімальний обсяг інвестицій, що має бути здійснений у цей період, буде визначено за результатами конкурсу, але має становити не менш як 1,5 млрд грн.

Максимальна частина компенсаційної продукції, за рахунок якої інвестору можуть компенсувати його витрати, - 70% від загального обсягу виробленої продукції. Частка держави в прибутковій продукції має становити не менш як 11% від її загального обсягу.

Ініціатива про розробку ділянки "Дельфін" належить компанії Frontera Resources, що займається розвідкою і видобутком газу і нафти.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Єврокомісія та Німеччина підтвердили позиції щодо транзиту газу територією України

Нафта перейшла до падіння на побоюваннях за світовий попит, Brent подешевшала до $61,3 за барель

Адміністрація президента подасть до Кабміну свою версію спецзобов’язань на оптовому ринку електричної енергії

Гройсман: "Нафтогаз" знизив ціну на газ для населення на вимогу уряду

Власник "АероСвіту" відновлює позов проти України більше ніж на $695 млн

Розміщення Україною єврооблігацій на EUR1 млрд суттєво не позначиться на курсі гривні, дасть позитивний сигнал інвесторам

"Укртрансгаз" заявляє про загрозу роботі ГТС

Співвласник авіакомпанії SkyUp заявляє про атаки на бізнес

Конституція вимагає зміни для створення незалежних регуляторів - представник Зеленського в Кабміні

Зеленський ініціює законодавчу зміну формули "Роттердам+" на "Роттердам-" - Герус

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА