15:03 13.06.2019

Бахматюк вважає дешеві держкредити запорукою економічного розвитку і боротьби з трудовою міграцією, Нефьодов не бачить такої можливості

3 хв читати

Бізнесмен Олег Бахматюк вважає, що дешеве довге фінансування з боку держави є запорукою економічного розвитку України і, відповідно, важливим фактором у боротьбі з трудовою міграцією, тоді як перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов вважає це недоцільним.

"Я противник дотацій. Створіть нам умови і плавні переходи. Ми готові до конкуренції, але тільки на рівних умовах. Спрямуєйте кошти замість дотацій на відсотки. Дайте нам кредити на 30 років під 1%. Дайте нам ті стимули, які є в інших країнах. Глобалізація світу неминуча, але давайте змінимо стратегію відсторонення політики від реальної економіки", - сказав Бахматюк під час дискусії на тему зростання трудової міграції, організованої Європейською Бізнес Асоціацією у Києві в четвер.

У свою чергу заступник голови МЕРТ вважає дешеве фінансування з боку держави недоцільним.

"Я категорично не погоджуюся, що держава може забезпечити якісь дешеві кошти. Держава забезпечувала багато років дешеві ресурси, тепер у нас 60% кредитного портфеля в банках не обслуговується. Хтось цей дешевий ресурс отримав, але він чомусь не пішов у відчутне зростання ВВП. Ресурс буде таким, який забезпечується комбінацією ризиків і можливостей в Україні. Якщо банки не можуть стягнути з позичальників кредитів, якщо через суди можна виводити заставу, матимемо те, що є. Хороший позичальник платитиме і за себе, і за того хлопця", - сказав Нефьодов.

Водночас він зазначив, що держава може і повинна підтримувати малий і середній бізнес, зокрема й аграрний, проте сама ідея протекціонізму в Україні "досить дивна", оскільки розвинені країни можуть надати своїм виробникам набагато більшу підтримку.

"У нашій ситуації дуже вигідний відкритий ринок і глобалізація", - вважає Нефьодов.

Олег Бахматюк у свою чергу заявив, що деякі галузі аграрного бізнесу є швидше збитковими соціальними проектами, і без держпідтримки бізнес буде змушений їх поетапно закривати.

Бізнесмен зазначив, що штат співробітників його агрохолдингу останніми роками скоротився з 32 тис. до 27 тис. ос., що частково пов'язано з оптимізацією, частково - з еміграцією, середня зарплата в холдингу за останні два роки зросла на 90%.

"Ми зіткнулися з тим, що втрачаємо ядро компанії - це люди зі спеціальною технічною освітою (механізатори, комбайнери й ін.), які легко адаптуються до середовища тієї самої Польщі", - сказав Бахматюк.

Він додав, що ситуація ускладнюватиметься без економічного розвитку і лобізму української продукції на зовнішніх ринках.

На думку Нефьодова, важливим фактором для стримування міграції є соціальна інфраструктура - дороги, медицина, освіта, безпека.

"Ми можемо досягти кращих показників завдяки перерозподілу ресурсів у рамках децентралізації. Ми рухаємося в правильному напрямі, однак це потребуватиме тривалого часу. Другий фактор - це питання безпеки і довіри (до влади і суду - ІФ). Тут у нас "вузьке місце", - сказав Нефьодов.

Згідно з опитуванням "Барометр щастя", проведеним ЄБА, рівень щастя зріс до 2,61 з 5 балів (+0,14 пункту до минулорічного показника). Найбільше респонденти стурбовані безпекою (2,11 з 5), екологією (2,2), правами людини, охороною здоров'я (по 2,39) і рівнем доходів (2,51). Найвище вони оцінили соціальне життя і дозвілля (3,24) та поточну роботу (3,32).

В опитуванні взяли участь 1118 осіб, 80% з яких живуть у Києві, переважно вони є офісними працівниками віком 26-40 років.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Адміністрація президента подасть до Кабміну свою версію спецзобов’язань на оптовому ринку електричної енергії

Гройсман: "Нафтогаз" знизив ціну на газ для населення на вимогу уряду

Власник "АероСвіту" відновлює позов проти України більше ніж на $695 млн

Розміщення Україною єврооблігацій на EUR1 млрд суттєво не позначиться на курсі гривні, дасть позитивний сигнал інвесторам

"Укртрансгаз" заявляє про загрозу роботі ГТС

Співвласник авіакомпанії SkyUp заявляє про атаки на бізнес

Конституція вимагає зміни для створення незалежних регуляторів - представник Зеленського в Кабміні

Зеленський ініціює законодавчу зміну формули "Роттердам+" на "Роттердам-" - Герус

ПриватБанк програв касацію у Верховному Суді в спорі з компанією Коломойського

"Нафтогаз" у червні знизив ціну на газ для населення на 11,8% від раніше оголошеної

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА