Інтерфакс-Україна
19:22 13.06.2019

Новак: Ми почули конструктивний підхід ЄК з імплементації нової Газової директиви до законодавства ФРН щодо "Північного потоку 2"

2 хв читати
Новак: Ми почули конструктивний підхід ЄК з імплементації нової Газової директиви до законодавства ФРН щодо "Північного потоку 2"

Міністр енергетики РФ Олександр Новак почув конструктивний підхід Єврокомісії до імплементації Газової директиви до Третього енергопакету, що стосується газопроводу "Північний потік 2", за підсумками переговорів із заступником голови Єврокомісії Марошем Шефчовичем.

Він зазначив, що з боку Єврокомісії наголошено на необхідності якнайшвидшого проведення процедур в Єврокомісії щодо імплементації Газової директиви до законодавства ФРН.

Новак сказав також, що домовився з Марошем Шефчовичем обговорити дату тристоронніх переговорів за участю України щодо газових відносин у другій половині вересня.

"Що стосується проекту "Північний потік 2", я поінформував пана Мароша Шефчовича, на якій стадії реалізація проекту. Ми чули конструктивний підхід із боку Єврокомісії до питань, що стосуються імплементації схваленої Газової директиви, про необхідність якнайшвидшого проведення процедур до законодавства ФРН. ЄК буде цей процес роз'яснювати, які заходи необхідні, щоб газову директиву було імплементовано якнайшвидшим чином, і було досягнуто певних дії з боку німецького регулятора", - сказав російський міністр.

"Що стосується "Турецького потоку", також було поінформовано заступника голови Єврокомісії про перебіг будівництва, і що він повністю відповідатиме вимогам європейського законодавства. І, безумовно, цей проект дасть змогу гарантувати енергобезпеку і постачання газу для Південно-східної Європи", - додав Новак.

Як сказав Марош Шефчович, цю поправку до Газової директиви "було ухвалено, щоб у нас був однаковий, справедливий підхід для всіх газопровідних систем, без будь-яких винятків, але і ми готові пояснити всі технічні, правові аспекти цієї поправки представникам консорціуму Nord Stream II".

"Ми обговорювали серед країн-членів Євросоюзу, було велике відчуття, що у нас різні режими щодо прокачування газу на землі та під водою. Тому була ясна вимога деяких країн-членів ЄС, щоб ми однаково ставилися до всієї системи - будь то на землі або під водою. Тепер ми досягли ясності, що умови однакові для всіх ділянок газопроводів - тоді консорціум компаній, що беруть участь у проекті Nord Strean II, має простежити за тим, щоб регуляторних вимог було дотримано, а ЄК вирішуватиме, наскільки ці умови відповідають вимогам ЄС. Ми готові провести роз'яснювальні інструкції з консорціумом", - резюмував Марош Шефчович.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА