14:40 18.06.2019

НБУ заявляє про зміцнення фінстабільності, але бачить загрозу в ситуації з ПриватБанком

1 хв читати
НБУ заявляє про зміцнення фінстабільності, але бачить загрозу в ситуації з ПриватБанком

Фінансова стабільність України останніми місяцями значно зміцнилася, рівень напруження в банківській системі знизився, однак рішення суду про скасування націоналізації ПриватБанку є серйозним викликом, заявив Нацбанк на презентації звіту про фінансову стабільність у Києві у вівторок.

"Ми фіксуємо, що фундаментальні ризики для фінансової стабільності чи не найнижчі за всю історію: економічні умови сприятливі, банки ліквідні докапіталізовані, прибуткові", - сказала перший заступник голови Катерина Рожкова.

"Маємо ключовий короткостроковий виклик для фінансової стабільності - ситуацію з ПриватБанком", - додала вона.

Рожкова зазначила, що Нацбанк має певний план дій, але ще раз наголосила, що скасування Окружним адмінсудом Києва рішення про націоналізацію ПриватБанку становить ризики для співпраці України з Міжнародним валютним фондом і ставить під загрозу фінансову стабільність.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткової компенсації шкоди. Наразі сторони ведуть судові спори і в Україні, і в зарубіжних юрисдикціях.

Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА