Інтерфакс-Україна
16:35 18.06.2019

"Нафтогаз" пропонує "Газпрому" контракт на "своп" газу замість транзиту як запасний варіант

2 хв читати
"Нафтогаз" пропонує "Газпрому" контракт на "своп" газу замість транзиту як запасний варіант

НАК "Нафтогаз України" в разі проблем з анбандлінгом і/або небажанням "Газпрому" (РФ) брати на себе ризики, пов'язані з українським регулятором і оператором газотранспортної системи, запропонує російській компанії запасний варіант - "своп" газу, заявив виконавчий директор НАК Юрій Вітренко.

"Газпром" передаватиме нам певний обсяг газу (певну енергетичну цінність газу) на кордоні Україна - РФ, а ми передаватимемо такий самий обсяг (енергетичну цінність) на кордоні Україна - ЄС", - написав він на своїй сторінці у Facebook у вівторок.

За словами Вітренка, передання газу підтверджуватиметься суміжними операторами (Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії).

"Такі контракти на "своп" газу є досить звичними для європейського ринку (можливо, і для "Газпрому"). Тобто такий контракт може бути укладений за європейськими правилами, просто вони різні для контрактів на "своп" газу й на послуги з транспортуванні газу", - наголосив він.

Виконавчий директор НАК також зазначив, що контракт на "своп" слід укласти як і у випадку з чинною угодою на транзит, згідно зі шведським правом, а маржу (плату за транзит) заздалегідь узгодити між сторонами. У свою чергу "Нафтогаз" самостійно укладе контракт на транспортування з відокремленим оператором ГТС України.

"Хоча ця плата за транзит буде оформлена як маржа, а не як тариф на транспортування, заради справедливості й об'єктивності її розміру ми розрахуємо її в повній відповідності до європейського тарифного кодексу, узгодимо з представниками ЄС і представимо для переговорів із "Газпромом", - пояснив він.

У частині термінів і обсягів транзиту Вітренко пропонує узгодити запропоновані Європейською Комісією умови - 10 років і щонайменше 60 млрд куб. м за рік.

"Нас влаштовує пропозиція ЄС: забезпечити технічну можливість (потужності) для надходження газу з РФ в Україну обсягом щонайменше 90 млрд куб. м за рік. Тобто, буде 30 млрд куб. м для додаткових обсягів транзиту, доступних і для газпромівського газу, і для газу інших компаній. Такий договір є досить простим, він не є предметом регулювання з української сторони, ніхто нікому не повинен платити гроші за потужності тощо, тому "Газпром" не має обґрунтованих підстав відмовлятися від його підписання", - резюмував Вітренко.

Раніше у вівторок начальник юридичного департаменту "Газпрому" Сергій Коваль заявив, що російська компанія не бачить сьогодні можливості укласти транзитний контракт із "Нафтогазом" після 2019 року на європейських умовах через неготовність української сторони.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА