11:18 19.06.2019

Верховний Суд скасував рішення двох попередніх інстанцій щодо тарифів на утримання будинків і прибудинкових територій - КМДА

2 хв читати
Верховний Суд скасував рішення двох попередніх інстанцій щодо тарифів на утримання будинків і прибудинкових територій - КМДА

Верховний Суд скасував рішення Окружного адмінсуду Києва від 6 липня 2018 року і постанову Шостого апеляційного адмінсуду від 20 грудня 2018 року у справі №826/8441/17 за позовом Всеукраїнської громадської організації "Спілка власників житла України" до Київської міської держадміністрації про скасування відповідного розпорядження, яким затверджено тарифи на утримання будинків і прибудинкових територій.

"Справу направили на новий розгляд до суду першої інстанції. Постанова Верховного Суду набула чинності 12 червня й оскарженню не підлягає", - повідомляють у прес-службі КМДА в середу.

При цьому в міській адміністрації надали офіційну інформацію для споживачів щодо встановлення цін на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій.

"Відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", ключові рішення щодо управління будинком, зокрема щодо вартості послуг, вибору управляючої компанії, ухвалюються шляхом проведення будинкових зборів та голосування співвласників. Київська міська державна адміністрація готова забезпечити надання консультацій мешканцям із приводу порядку реалізації їхніх прав та надати у межах повноважень підтримку цього процесу за відповідним запитом", - йдеться в повідомленні.

У КМДА наголосили, що згідно з цим законом, поняття "тариф" не застосовується з червня минулого року. Органи місцевого самоврядування втратили повноваження встановлювати тариф.

"На сьогодні діє договірна економічно обґрунтована вартість між керуючими компаніями і жителями, на підставі якої здійснюється обслуговування будинків. Ціна базується на фактичних витратах підприємства", - йдеться в інформації.

У міськадміністрації зазначили, що вартість послуг комунальних керуючих компаній відображає рівень витрат для стабільної роботи і включає заробітну плату персоналу, витрати на електроенергію, протиаварійні роботи тощо.

"Також нагадуємо, здійснення будь-якого перерахунку за послугу відбувається в установленому законом порядку внаслідок ненадання або надання не в повній мірі певної послуги", - йдеться в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укрнафта" завдяки ГРП збільшила добовий дебіт однієї зі свердловин у 25 разів

Основою горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів-2025 будуть надходження ПДФО-2024 і статистика населення на початок війни та ВПО

Відключення е/е можуть повернутися з виведенням найближчими днями чергових енергоблоків у ремонт - голова "Енергоатому"

Вимоги до затвердження керівництва українських СК зараз набагато жорсткіші, ніж у європейських країнах - думка

Частка бізнес-продажу в мережі JYSK в Україні в травні 2024 р. перевищила 6%

Заступник міністра фінансів США обговорить у Києві питання посилення санкцій і прибутку від активів РФ

Держбюджет отримав від туристичної галузі в першому кварталі 616 млн грн

Райффайзен Банк почав видавати кредити малому бізнесу на СЕС та електрокари

АМПУ завершує переговори щодо відновлення поромної переправи Азербайджан-Україна

ЄБРР підтримуватиме Україну до кінця війни в межах EUR1,5 млрд на рік

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА