Інтерфакс-Україна
12:58 20.06.2019

Формула "Роттердам+" де-факто вже не застосовується під час розрахунку тарифу на відпуск електроенергії ТЕС - Герус

2 хв читати
Формула "Роттердам+" де-факто вже не застосовується під час розрахунку тарифу на відпуск електроенергії ТЕС - Герус

Формула "Роттердам+" де-факто вже не застосовується для визначення ціни вугілля в собівартості е/е теплових електростанцій (ТЕС), повідомив представник президента України в Кабінеті Міністрів Андрій Герус.

"Тариф теплової генерації формується за залишковим принципом. І в зв'язку з тим резонансом, який був навколо цієї формули, було ухвалено низку рішень, які призвели до того, що залишилося мало грошей на теплову генерацію, тобто менше ніж потрібно для покриття цієї формули ''Роттердам+", - заявив він в ефірі "Українського радіо" в середу.

На сторінці у Facebook Герус навів графік тарифів на відпуск е/е теплових електростанцій, згідно з яким у третій декаді травня він становив 1,53 грн за кВт-год, у першій декаді червня - 1,43 грн за кВт-год, що відповідно на 24% і 29% нижче прогнозного показника на перше півріччя (2 грн за кВт-год). Ці тарифи також нижчі на 17% і 24%, ніж у відповідні періоди минулого року.

Отже, в червні вугільні ТЕС отримають на 1,5 млрд грн менше, ніж отримали б за використання формули "Роттердам+", а загалом у другому кварталі - на 3 млрд грн менше, підрахував представник президента в уряді.

"Якщо чесно, то деякі вугільні електростанції в червні будуть навіть збитковими, ну нічого, доведеться також затягнути пояс", - висловив задоволення Герус із приводу складного фінансового становища ТЕС.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський має намір внести законопроект про зміну формули "Роттердам+" на "Роттердам-". Пропонується вилучити вартість доставки вугілля з Роттердама до України з діючої формули розрахунку паливної складової собівартості ТЕС. Наразі механізм розрахунку тарифу на відпуск е/е ТЕС затверджується рішенням Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

У країнах із розвиненим конкурентним ринком е/е питання ціноутворення не регулюються законами. Ціни і принципи їх розрахунку регламентує регулюючий орган або визначає ринок.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сенатор Грем закликає ЄС повністю припинити закупівлю нафти та газу з Росії

Розпочато новий набір учасників програми підтримки мікропідприємництва - УЧХ

Радабанк оскаржить рішення АМКУ про накладення 8,17 млн грн штрафу

СЕС 200 кВт за перші 3,5 міс. роботи зекономила меблевій компанії "Павлик М" майже EUR20 тис. – засновник

Прожитковий мінімум в Україні має бути підвищено для забезпечення базових потреб громадян – нардеп Третьякова

"Метінвест" отримав 11,5-річну позику для Північного ГЗК на EUR23,6 млн під гарантії ECA

Новітні концепції житлової та комерційної нерухомості вдосконалюють систему цивільної оборони

Чисті валютні інтервенції НБУ минулого тижня зросли на 33,6%

Прем’єрка Свириденко анонсувала річний мораторій на перевірки й обмеження перевірок податкової та митниці

Україна за 6 міс.-2025 додала 591 МВт енергогенерації – заступник голови ОП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА