Інтерфакс-Україна
12:58 20.06.2019

Формула "Роттердам+" де-факто вже не застосовується під час розрахунку тарифу на відпуск електроенергії ТЕС - Герус

2 хв читати
Формула "Роттердам+" де-факто вже не застосовується під час розрахунку тарифу на відпуск електроенергії ТЕС - Герус

Формула "Роттердам+" де-факто вже не застосовується для визначення ціни вугілля в собівартості е/е теплових електростанцій (ТЕС), повідомив представник президента України в Кабінеті Міністрів Андрій Герус.

"Тариф теплової генерації формується за залишковим принципом. І в зв'язку з тим резонансом, який був навколо цієї формули, було ухвалено низку рішень, які призвели до того, що залишилося мало грошей на теплову генерацію, тобто менше ніж потрібно для покриття цієї формули ''Роттердам+", - заявив він в ефірі "Українського радіо" в середу.

На сторінці у Facebook Герус навів графік тарифів на відпуск е/е теплових електростанцій, згідно з яким у третій декаді травня він становив 1,53 грн за кВт-год, у першій декаді червня - 1,43 грн за кВт-год, що відповідно на 24% і 29% нижче прогнозного показника на перше півріччя (2 грн за кВт-год). Ці тарифи також нижчі на 17% і 24%, ніж у відповідні періоди минулого року.

Отже, в червні вугільні ТЕС отримають на 1,5 млрд грн менше, ніж отримали б за використання формули "Роттердам+", а загалом у другому кварталі - на 3 млрд грн менше, підрахував представник президента в уряді.

"Якщо чесно, то деякі вугільні електростанції в червні будуть навіть збитковими, ну нічого, доведеться також затягнути пояс", - висловив задоволення Герус із приводу складного фінансового становища ТЕС.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський має намір внести законопроект про зміну формули "Роттердам+" на "Роттердам-". Пропонується вилучити вартість доставки вугілля з Роттердама до України з діючої формули розрахунку паливної складової собівартості ТЕС. Наразі механізм розрахунку тарифу на відпуск е/е ТЕС затверджується рішенням Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

У країнах із розвиненим конкурентним ринком е/е питання ціноутворення не регулюються законами. Ціни і принципи їх розрахунку регламентує регулюючий орган або визначає ринок.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Є певне затягування з призначенням СЕО "Укренерго" через додаткову оцінку кандидатів – глава київського офісу ЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА