Інтерфакс-Україна
10:20 01.07.2019

"Оператор ринку" вночі припиняв перші торги е/е на внутрішньодобовому ринку, роботу платформи вже відновлено

2 хв читати

 Держпідприємство "Оператор ринку" відновило роботу інформаційної платформи, що забезпечує функціонування введених з 1 липня нових сегментів оптового ринку е/е, торги на внутрішньодобовому ринку (ВДР) відновлено.

Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" директор держпідприємства "Оператор ринку" Володимир Євдокимов, у неділю почалися торги на ВДР слідом за закінченням аукціонів на ринку "на добу вперед" (РДВ), проте деякі учасники подали некоректні заявки, зазначивши в них ціни, вищі за дозволений граничний рівень, через що на платформі виникла позаштатна ситуація.

"Система не верифікувала ці дані, тому станом на 1: 00-2: 00 1 липня "Оператор ринку" був змушений призупинити торги. Але за дві години ми спільно зі словацькими фахівцями знайшли рішення і врегулювали це питання. З 3:00 1 липня система працює безперебійно", - повідомив Євдокимов, зазначивши, що всі сегменти вже працюють, причин для паніки немає.

Як повідомлялося, в неділю на РДВ відбулися перші торги, на них продавалася е/е, необхідна для покриття різниці між законтрактованими за двосторонніми договорами обсягами і прогнозними обсягами споживання протягом наступної доби після дня торгів.

За даними "Оператора ринку", в торговельній зоні "Об'єднана енергосистема України" продано 150,895 млн кВт-год за середньозваженою ціною 1594,188 грн за МВт-год (без ПДВ). У торговельній зоні "Бурштинський острів" було реалізовано 9,435 млн кВт-год е/е в середньому по +1776 грн за МВт-год (без ПДВ).

У період максимального добового навантаження (з 08:00 до 23:00) граничні погодинні ціни коливалися від 1899,99 до 2020 грн за МВт-год (без ПДВ), у період мінімального навантаження (з 00:00 до 8:00 і з 23:00 до 24:00) - від 894 грн до 949 грн за МВт-год (без ПДВ).

Правила купівлі-продажу е/е на РДВ і ВДР передбачають дев'ятимісячний перехідний період (тоді як раніше передбачався період у шість місяців) з моменту введення РДВ і ВДР, протягом якого енерговиробники в своїх заявках з продажу е/е вказують ціну, не вищу за максимальне значення середніх показників за останні три місяці до введення нових сегментів.

З 1 липня 2019 року в Україні запускається нова модель оптового ринку е/е на виконання закону "Про ринок е/е", ухваленого в квітні 2017 року. Передбачено перехід від роботи за моделлю "єдиного покупця" до конкурентного механізму, який передбачає двосторонні договори між виробниками та споживачами, постачальниками, введення балансуючого ринку (де розраховуватиметься різниця між прогнозним і фактичним обсягом споживання і його вартість), ринку "на добу вперед" і внутрішньодобового ринку (на ньому закуповується е/е на найближчі години). Існуватиме також ринок допоміжних послуг.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Консорціум державний Ощадбанку та Укрексімбанку набув право власності на ТОК "Гулівер"

Аналітик Concorde Capital оцінює потребу України у зовнішній допомозі в 2025-26рр у $90 млрд щорічно

Щонайменше шість областей України потерпають від посухи

Мережа "Аврора" за I пів.-2025 збільшила виторг на 27,8%

НКЦПФР очікує запуску механізму повернення активів клієнтам "Фрідом Фінанс" за 10 днів

Транш Ukraine Facility уріжуть, бо Київ виконав 13 реформ з 16 - речник ЄК

Вдосконалення НАБУ і САП - не в посиленні політичного контролю, а в підвищенні професійності і прозорості - УКАБ

Асоціація грального бізнесу вітає аудит Рахункової палати й радить більше уваги приділити боротьбі з чорним ринком

Половина суб’єктів грального бізнесу збиткова, виграші у 2024 р. отримали 640 тис. осіб – Рахункова палата

НКРЕКП підвищила вечірні прайс-кепи на ринку е/е в 1,6 раза

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА