Інтерфакс-Україна
12:39 02.07.2019

Рішення суду щодо тарифів для "Укренерго" унеможливлює функціонування нової моделі ринку е/е

1 хв читати
Рішення суду щодо тарифів для "Укренерго" унеможливлює функціонування нової моделі ринку е/е

Рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо забезпечення позову акціонерного товариства "Нікопольський завод феросплавів" до Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), у вигляді призупинення постанов регулятора за тарифами для НЕК "Укренерго" унеможливлює функціонування нової моделі оптового ринку електричної енергії, заявили в "Укренерго".

"Рішення Окружного адміністративного суду Києва призведе до колапсу нового ринку, оскільки призупинені постанови регулятора було ухвалено саме в забезпечення нових алгоритмів роботи ринку", - наводить прес-служба компанії слова голови "Укренерго" Всеволода Ковальчука.

Він зазначив, що в нових тарифах, встановлених для компанії в червні, було враховано такі необхідні для забезпечення роботи нового оптового ринку е/е витрати, як витрати е/е у магістральних мережах під час передання, компенсація за е/е, вироблену з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), вартість допоміжних послуг, наданих генерувальними компаніями для Об'єднаної енергосистеми (ОЕС) для забезпечення необхідного рівня резервів.

"Незастосування цих тарифів унеможливлює оплату електроенергії, яка витрачається в магістральних мережах, компенсацію виробникам, які працюють за "зеленими" тарифами, а також здійснення плати допоміжних послуг, тобто підтримки резервів в ОЕС України. А значить унеможливлює функціонування нової моделі ринку", - стверджує Ковальчук.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія надасть Україні понад EUR11 млн на розвиток ірригації, підтримку кооперативів, малих фермерів та інтеграцію в ЄС

Планується запуск подачі заяв від юросіб та держорганів до Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України

Українські акції та євробонди відреагували падінням на розмову Трампа з Путіним

Роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю, які повертаються з війни

Ціни на цукор в Україні підвищилися і зростатимуть далі - аналітики

Ferrexpo ініціює міжнародний арбітраж проти України через передачу 49,5% ПГЗК АРМА

Деревопереробні підприємства на торгах законтрактували рекордні 94% ділової деревини на II кв.-2025 - "Ліси України"

Здешевлення молока зміцнило позиції вітчизняних сирів на внутрішньому ринку - аналітики

Ferreхpo у 2024 р. зменшило чистий збиток на 41% за зростання виручки на 43,2%

Україна з початку повномасштабної війни втратила 20,5% своїх сільгоспземель

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА