Інтерфакс-Україна
18:24 05.07.2019

Часткова приватизація та виведення акцій держкомпаній на міжнародні біржі підвищать їхню ефективність

2 хв читати
Часткова приватизація та виведення акцій держкомпаній на міжнародні біржі підвищать їхню ефективність

Часткова приватизація державних компаній і виведення міноритарних пакетів акцій на міжнародні біржі дасть змогу підвищити ефективність українських держпідприємств, вважає голова правління НАК "Нафтогаз Україна" Андрій Коболєв.

"Китай - дуже закрита країна, але вона вивела на Нью-Йоркську біржу найбільші нафтогазові компанії в невеликих міноритарних відсотках, щоб створити в них правильне корпоративне управління. І це працює. Можна зробити подібне в усіх українських державних компаніях: розмістити на закордонних біржах міноритарні пакети", - сказав він під час дискусії "Корупція та корпоративне управління на держпідприємствах" у п'ятницю.

Як зазначив голова "Нафтогазу", без незалежних регуляторів і судів такий механізм не спрацює, оскільки інвестори не купуватимуть акції українських компаній.

За словами головного економіста ЄБРР Сергія Гурієва, останніми роками банк бачить значні позитивні зміни в держкомпаніях, з якими співпрацює, проте міжнародні інвестори, як і раніше, вважають Україну корумпованою. Як він зазначив, у розвинених країнах немає прямої залежності між формою власності компанії та рівнем корупції.

"Норвезька нафтова держкомпанія - абсолютно чиста. У Франції також немає такого, щоб держкомпанії були корумпованіші за приватні. Звісно, політики в усіх країнах намагаються використовувати держкомпанії у своїх цілях, але що кращий стан інституцій загалом, то більше у таких політиків проблем", - розповів Гурієв.

Водночас, зазначив він, Україна має більше шансів вирішити проблеми неефективних держпідприємств через приватизацію, ніж шляхом викорінювання корупції та поліпшення корпоративного управління.

"Нині за держкомпанії в Україні відповідає влада, яка не користується повагою як чиста і некорумпована спільнота осіб. Можна пройти великий шлях щодо поліпшення корпоративного управління, але зрештою Україні потрібна велика приватизація", - сказав головний економіст ЄБРР.

Він додав, що стратегічний статус підприємства не обов'язково виключає його приватизацію.

"США - це, напевно, країна з найвизначнішою військовою промисловістю у світі. Водночас у Штатах немає жодного державного підприємства оборонної промисловості. Але в цій країні ви сядете до в'язниці, якщо займатиметеся інсайдерською торгівлею", - пояснив Гурієв.

За його словами, ефективне корпоративне управління підвищує ринкову капіталізацію компанії та дає змогу залучити дешевше фінансування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА