Інтерфакс-Україна
18:24 05.07.2019

Часткова приватизація та виведення акцій держкомпаній на міжнародні біржі підвищать їхню ефективність

2 хв читати
Часткова приватизація та виведення акцій держкомпаній на міжнародні біржі підвищать їхню ефективність

Часткова приватизація державних компаній і виведення міноритарних пакетів акцій на міжнародні біржі дасть змогу підвищити ефективність українських держпідприємств, вважає голова правління НАК "Нафтогаз Україна" Андрій Коболєв.

"Китай - дуже закрита країна, але вона вивела на Нью-Йоркську біржу найбільші нафтогазові компанії в невеликих міноритарних відсотках, щоб створити в них правильне корпоративне управління. І це працює. Можна зробити подібне в усіх українських державних компаніях: розмістити на закордонних біржах міноритарні пакети", - сказав він під час дискусії "Корупція та корпоративне управління на держпідприємствах" у п'ятницю.

Як зазначив голова "Нафтогазу", без незалежних регуляторів і судів такий механізм не спрацює, оскільки інвестори не купуватимуть акції українських компаній.

За словами головного економіста ЄБРР Сергія Гурієва, останніми роками банк бачить значні позитивні зміни в держкомпаніях, з якими співпрацює, проте міжнародні інвестори, як і раніше, вважають Україну корумпованою. Як він зазначив, у розвинених країнах немає прямої залежності між формою власності компанії та рівнем корупції.

"Норвезька нафтова держкомпанія - абсолютно чиста. У Франції також немає такого, щоб держкомпанії були корумпованіші за приватні. Звісно, політики в усіх країнах намагаються використовувати держкомпанії у своїх цілях, але що кращий стан інституцій загалом, то більше у таких політиків проблем", - розповів Гурієв.

Водночас, зазначив він, Україна має більше шансів вирішити проблеми неефективних держпідприємств через приватизацію, ніж шляхом викорінювання корупції та поліпшення корпоративного управління.

"Нині за держкомпанії в Україні відповідає влада, яка не користується повагою як чиста і некорумпована спільнота осіб. Можна пройти великий шлях щодо поліпшення корпоративного управління, але зрештою Україні потрібна велика приватизація", - сказав головний економіст ЄБРР.

Він додав, що стратегічний статус підприємства не обов'язково виключає його приватизацію.

"США - це, напевно, країна з найвизначнішою військовою промисловістю у світі. Водночас у Штатах немає жодного державного підприємства оборонної промисловості. Але в цій країні ви сядете до в'язниці, якщо займатиметеся інсайдерською торгівлею", - пояснив Гурієв.

За його словами, ефективне корпоративне управління підвищує ринкову капіталізацію компанії та дає змогу залучити дешевше фінансування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Є певне затягування з призначенням СЕО "Укренерго" через додаткову оцінку кандидатів – глава київського офісу ЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА