Інтерфакс-Україна
17:56 08.07.2019

ЄС готовий надати Києву EUR500 млн макрофінансової допомоги після виконання необхідних умов

2 хв читати
ЄС готовий надати Києву EUR500 млн макрофінансової допомоги після виконання необхідних умов

Європейський Союз готовий виділити Україні черговий транш Четвертої програми макрофінансової допомоги в розмірі EUR500 млн після виконання необхідних умов.

"ЄС готовий надати 2-й транш (EUR 500 млн) Четвертої програми макрофінансової допомоги щойно буде виконано відповідні умови", - йдеться в тексті декларації сторін за підсумками саміту Україна-ЄС у Києві, яка є в розпорядженні агентства "Інтерфакс- Україна".

Раніше цього дня президент України Володимир Зеленський подякував європейським партнерам за готовність надати Україні другий транш Четвертої програми макрофінансової допомоги в розмірі EUR 500 млн.

Як повідомлялося, у вересні 2018 року представники України та ЄС уклали кредитну угоду про надання четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС Україні (MFA IV) на EUR1 млрд і меморандум про взаєморозуміння, в якому закріплено умови виділення цих коштів. Суму в EUR1 млрд розділено на два рівних транші, перший із них ЄС перерахувала в грудні 2018-го. Отримання другого прогнозується навесні-2019.

1 березня 2019 року міністр фінансів України Оксана Маркарова за підсумками зустрічі з віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Добровскісом повідомила, що Україна виконала більше ніж половину зобов'язань, необхідних для отримання другого траншу макрофінансової допомоги ЄС на суму EUR500 млн. На той момент ще п’ять із 12 передбачених умов перебували на різних етапах виконання, зокрема в найближчі дні мали бути оголошені результати відбору суддів Вищого антикорупційного суду, а також очікувалося ухвалення парламентом у першому читанні законопроекту про авторизованого економічного оператора (АЕО) та ратифікація Багатосторонньої конвенції MLI.

Так, 28 травня генеральний директор директорату Європейської Комісії з питань сусідства та переговорів щодо розширення ЄС Крістіан Даніельссон повідомив, що крім програми МВФ, є інші пункти, необхідні для отримання траншу, зокрема закон, що передбачає боротьбу з відмиванням грошей, закон про авторизованого економічного оператора (АЕО), а також функціонування системи автоматичної системи повірки е-декларацій, виконання закону про ринок електроенергії та ухвалення середньострокового плану реформування податкової та митної служб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ціни на первинному ринку житла Одеси у першому півріччі зросли на 19% – "ЛУН"

Сенс Банк компенсує до 1 млн грн ОСББ і ЖБК Львова на проєкти енергозбереження

Ціни на пшеницю у серпні-вересні можуть досягти $230-240 за тонну

Темпи жнив-2025 відстають від минулорічних у 4,3 раза, жнивують 9 областей

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

Вартість проєктів комплексної модернізації з 2016 року збільшилася втричі - до EUR300/кв.м

Обсяг виплаченого нацкешбеку у травні зріс на 10% та став найбільшим за час програми

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА