09:18 09.07.2019

Обсяги контрабанди за п’ять років в Україні склали $52,8 млрд - дослідження

1 хв читати

Обсяги контрабандних поставок в Україну за період 2013-2017 років в середньому складають $10,6 млрд на рік, або 8,7% ВВП. 

Про це йдеться у дослідженні незалежної групи макроекономічного аналізу та прогнозу Ukraine Economic Outlook, яка проаналізувала 37 країн – основних торгових партнерів України, куди припадає більше 90% офіційного імпорту України за період 2013-2017 років.

Розподіл контрабандних поставок за основними категоріями товарів  показав  найбільш ризикогенні товарні групи. На першому місці машини (устаткування) та електроніка з 21, 4 %, хімічна продукція на другому - 14,3%, на третьому транспорт - 10,6%.

Розрахунок обсягів ввезення товарів в Україну через контрабандні схеми базувався на виявленні розбіжностей в статистичних даних імпорту в Україну (вітчизняна митна служба) та експорту країн-партнерів. Виявлена різниця і є потенційним обсягом зловживань по мінімізації митних платежів/контрабанди. 

Для аналізу використовувались статистичні дані World Integrated Trade Solution (WITS), збором та агрегуванням яких займаються: Статистичний відділ ООН, Світова організація торгівлі, Конференція ООН з торгівлі та розвитку та Світовий банк. 

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА