Інтерфакс-Україна
14:48 10.07.2019

Арку над четвертим блоком ЧАЕС введено в експлуатацію

2 хв читати
Арку над четвертим блоком ЧАЕС введено в експлуатацію

Новий безпечний конфайнмент (НБК), зведений над зруйнованим у 1986 році четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), передано Державному спеціалізованому підприємству (ДСП) "Чорнобильська АЕС" і введено в експлуатацію, повідомив старший радник із зовнішніх зв'язків Європейського банку реконструкції та розвитку Антон Усов.

"Через 22 роки після організації Чорнобильського фонду "Укриття" новий безпечний конфайнмент запущено в експлуатацію і передається Україні. Міжнародна спільнота зібрала EUR1,5 млрд на реалізацію проекту. Внесок Європейського банку реконструкції та розвитку сягнув понад EUR700 млн. НБК прослужить мінімум 100 років і допоможе вирішувати завдання розбирання саркофага над четвертим реактором", - написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Як повідомлялося, будівництво нового безпечного конфайнменту над старим об'єктом "Укриття" розпочалося в 2012 році після масштабних підготовчих робіт на майданчику. Через великі розміри НБК його довелося будувати двома частинами, які були підняті та успішно сполучені в 2015 році. Усередині арки НБК встановлено кран для демонтажу наявного старого "Саркофага" і залишків четвертого енергоблоку. НБК має проектний термін експлуатації 100 років. Його будівництво обійшлося в EUR1,5 млрд.

У березні 2019 року на промисловому майданчику ЧАЕС тривали пусконалагоджувальні роботи, індивідуальні та комплексні випробування обладнання і технологічних систем конфайнменту. Наприкінці квітня 2019 року НБК введено в режим пробної експлуатації. Після проведення пробної експлуатації конфайнмент перейде на дослідницько-промислову, яка триватиме не більше ніж рік. За її підсумками ЧАЕС отримає відповідну ліцензію та перейде до повноцінної експлуатації й демонтажу конструкцій "Укриття".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Офіційний курс гривні до євро послабився до історичного мінімуму 49,6828 грн/EUR1

З вересня 2025р. РФ зруйнувала чи пошкодила понад 50% генерації ДТЕК – СЕО

Зеленський підписав закон щодо підвищення податку на прибуток банків до 50%

ДТЕК ініціює створення Коаліції охочих швидко відбудувати енергетику України – СЕО

Комісія заблокованого з квітня першого конкурсу на нову генпотужність прийме рішення без повторного перегляду пропозицій – Міненерго

Гетманцев запитав Мінфін про причину зволікання з дозволом для ДПС блокувати сайти нелегальної торгівлі алкоголем і тютюном

"Хмельницькобленерго" та EDF узгодили технічні параметри модернізації електромереж в межах проєкту переходу на напругу 20 кВ

Розробками "Метінвесту" від підземних "криївок" і шпиталів зацікавилася Армія США – СЕО

Novus, Rozetka та Liga prim надали можливість витрачати кошти нацкешбеку та "Зимової підтримки" на товари в мережах

ПриватБанк запустив гарячу лінію для ветеранів та людей з інвалідністю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА