18:02 10.07.2019

Система електронного обліку деревини запрацює ефективно тільки за умови підключення всіх лісокористувачів - ЄБА

2 хв читати
Система електронного обліку деревини запрацює ефективно тільки за умови підключення всіх лісокористувачів - ЄБА

Європейська бізнес асоціація (ЄБА) поділяє позицію Офісу президента щодо впровадження загальнодержавної системи електронного обліку деревини та наголошує на необхідності приєднання всіх лісокористувачів до цієї системи

"Для ефективнішої роботи системи електронного обліку деревини критично важливо, щоб до неї підключилися всі лісокористувачі, незалежно від форми підпорядкування", - прокоментував агентству "Інтерфакс-Україна" менеджер комітетів ЄБА Євген Кузьменко.

Він нагадав, що система демонструє всі дані - від заготівлі лісу до його продажу або надходження на переробку: хто і на підставі яких документів заготовив, характеристики деревини, а також кому і за якою ціною її продали.

"Ця система вже впроваджена в лісових господарствах, підпорядкованих Держлісагентству. Але вона не поширюється на інших лісокористувачів, таких як державні підприємства Міноборони, Мінекології, комунальні підприємства та інші. Вони, за різними даними, заготовляють від 17% до 27% від загального обсягу деревини", - зазначив Кузьменко.

За його словами, така ситуація дає можливість маніпуляцій з походженням деревини.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський указом зобов'язав держпідприємства Міноборони до 1 листопада 2019 року перейти на централізований електронний облік деревини, а також доручив облдержадміністраціям активізувати роз'яснювальну роботу щодо використання цієї системи лісокористувачами комунальної власності.

При цьому президент запропонував ввести кримінальну та адміністративну відповідальність за обіг деревини без внесення відомостей до Єдиної державної системи електронного обліку деревини.

За даними Держлісагентства, в підпорядкуванні Міноборони перебуває близько 1% Лісового фонду України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА