Інтерфакс-Україна
14:00 11.07.2019

Український фонд стартапів становить 400 млн грн, заявки можна буде подавати вже з вересня

2 хв читати
Український фонд стартапів становить 400 млн грн, заявки можна буде подавати вже з вересня

Бюджет Українського фонду стартапів становить 400 млн грн, планується видавати стартапам на ранній стадії гранти в обсязі від $25 тис. до $75 тис., повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Сьогодні це 400 млн реальних грошей, які буде направлено на підтримку таких стартапів від $25 тис. до $75 тис. до 24 місяців реалізації. Старт у цьому році, думаю, має привести до кратного збільшення фінансування фонду до 4 млрд грн", - сказав він у четвер, презентуючи фонд у Києві.

До наглядової ради фонду увійшли Олена Кошарна (Horizon Capital), Леся Севрук (ECG), Вікторія Тігіпко (TA Ventures), Чарльз Вайтгед (Cornel Tech), заступник міністра фінансів Юрій Гелетій, Олександр Риженко (Держагетство з електронного урядування e-gov), Дмитро Шимків (Darnitsa), повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова.

"Сьогодні ми призначаємо наглядову раду - і вона "відпливає" з рук Міністерства фінансів у руки наглядової ради", - сказала Маркарова.

За її словами, потім наглядова рада оголосить конкурс, оцінюватиме проекти й обере переможців, з якими буде укладено договори про надання грантового фінансування.

"Наше завдання зараз - знайти співфінансування. Ми активно спілкуємося з донорами", - зазначила Маркарова.

У свою чергу СЕО та керуючий партнер UNIT.City Макс Яковер повідомив, що обирати проекти буде конкурсна комісія, яку, в свою чергу, обере наглядова рада фонду. Виділені стартапам кошти, за його словами, може бути використано на прототипування або розвиток бізнесу.

Яковер уточнив, що заявки з вересня можна буде подавати онлайн на порталі фонду, потім конкурсна комісія оцінить проекти, проведе "живий пітчинг", визначить переможця, з яким буде укладено договір. Фонд також здійснюватиме моніторинг виконання умов договору про фінансування.

За словами Яковера, під час відбору оцінюватимуться технічна і комерційна можливість реалізації проекту. Основні критерії – інноваційність; комерціалізація; команда і фінанси, а також стійкість проекту.

"Днями буде перше засідання наглядової ради, після цього буде затверджено конкурсну комісію, критерії відбору та у вересні розпочинається прийом заявок", - наголосив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА